Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kosakowski Klub HDK: zebraliśmy 7,65 l cennego płynu ratującego życie! Mobilny pobór krwi w Kosakowie | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg"
Kosakowski Klub HDK pod prezesurą Andrzeja Śliwińskiego zorganizował mobilny pobór krwi w Kosakowie. W poniedziałek, 15 czerwca 2020 przy autokarze RCKIK Gdańsk stawiło się 21 chętnych do podzielenia się lekiem, którego nie da się wyprodukować.

W dobie koronawirusa na honorowych krwiodawców nałożone są dodatkowe obostrzenia: przed przystąpieniem do oddania krwi pielęgniarki i lekarze weryfikują dodatkowe czynniki. W związku z tym znacznie wydłuża się proces rejestracji potencjalnych krwiodawców, a i łatwiej tez o negatywną opinię lekarską, która uniemożliwi oddanie krwi.

W poniedziałek, 15 czerwca 2020 w przed Urzędem Gminy w Kosakowie zarejestrowało się 21 osób, z tego 17 mogło przystąpić do oddania krwi, a dwie osoby zrobiły to po raz pierwszy.

- 7 650 ml pobranej krwi - poinformował Kosakowski Klub HDK. - Dziękujemy! Kolejny pobór już 10 sierpnia 2020 (poniedziałek).

Na mobilnym poborze krwi w Kosakowie pojawili się też członkowie stowarzyszenia Ultrakrew, którzy swoimi akcjami wspierają krwiodawstwo i aktywny styl życia.

- Uwielbiamy być w Kosakowie, to także czas na bardzo wartościowe rozmowy - relacjonuje Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg". - Miło było dziś posłuchać historii Krzysztofa i jego zaangażowania w pomoc dla szpitali. Szacunek. Jak zawsze, wielkie serducho dla Kosakowskiego Klubu HDK i Andrzeja Śliwińskiego.

Dlaczego warto zostać krwiodawcą i jak rozpocząć oddawanie krwi?

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Takiego leku nie da się wyprodukować, a podawany jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, a oddanie krwi jest bezcenne - może uratować czyjeś życie.

Jeżeli jest się w wieku 18 do 60 lat, czuje się zdrowym, waży się nie mniej niż 50 kg, nie ma przyczyn powodujących dyskwalifikację czasową lub stałą i pragnie się pomóc drugiemu człowiekowi, to można śmiało przystąpić do akcji oddania krwi w punktach mobilnym w całym powiecie puckim lub w punkach stałych, jak np. Wejherowo.

By dobrze przygotować się do oddania krwi, należy zjeść lekki, niskotłuszczowy posiłek, wypić ok. 1 litra wody, zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłosić się do rejestracji w wybranym przez siebie punkcie pobrań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kosakowski Klub HDK: zebraliśmy 7,65 l cennego płynu ratującego życie! Mobilny pobór krwi w Kosakowie | ZDJĘCIA - Puck Nasze Miasto

Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto