Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim. Jak działa? | ZDJĘCIA, SONDA

mo
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim mapy.geoportal.gov.pl
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim. Jak mówią policjanci, system działa. Od początku funkcjonowania map zagrożeń policjanci z Pucka odnotowali 426 zgłoszenia w tym 82 potwierdzone. Co zgłaszano najczęściej?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim funkcjonuje od lipca 2016. W tym czasie funkcjonariusze KPP Puck odnotowali 426 zgłoszeń, ale tylko 82 z nich potwierdzono.
- Każdy sygnał weryfikujemy - zapewnia st. sierż. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP Puck. - Nie każdy udaje się potwierdzić, m.in. z racji tego, że nie zastaliśmy sprawców na miejscu.

Tak dzieje się np. w przypadkach zgłaszania przez mieszkańców osób, które w publicznych miejscach - wbrew zakazowi - spożywają alkohol. To jeden z najczęściej zgłaszanych przypadków. Wśród topie są też inne: nieprawidłowe parkowanie, czy przekraczanie prędkości.

wideo: Echo Ziemi Puckiej

W KPP Puck podkreślają, że informacje własne policjantów i te nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim w głównej mierze zbiegają się.
- Co może świadczyć o tym, że dostrzegane są te same problemy - mówi Łukasz Brzeziński.

ZOBACZ TEŻ:

Na podstawie wiadomości od mieszkańców nadmorskiego powiatu, zgłaszanych za pośrednictwem aplikacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, mundurowi planują swoje patrole tak, by te zjawiały się w problematycznych miejscach.
- Dostosowuję się dyslokację i kontrolę danego rejonu choćby pod kątem godzin występowania zagrożenia - wyjaśnia rzecznik puckiej policji.

Najczęściej pojawiającą się informacją w Pucku jest spożywanie alkoholu na ulicy Armii Wojska Polskiego oraz w obrębie rynku.
- Dzielnicowy tego rejonu i funkcjonariusze prewencji objęli nadzorem wskazane miejsca - zapewnia rzecznik KPP Puck.

Policjanci apelują o rozważne korzystanie z serwisu, ponieważ każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i weryfikowane. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji.
- W tym celu należy skorzystać z numerów alarmowych 112, 997 - podkreśla rzecznik.

Z kolei mieszkańcy powiatu puckiego oznaczają również miejsca związane z zagrożeniami w ruchu drogowym: najczęściej dotyczące przekraczania prędkości i nieprawidłowego parkowania. To baza danych dla mundurowych z puckiej drogówki, którzy tę wiedzę wykorzystują podczas codziennej służby.
- A w trakcie prowadzonych działań na drodze mają za zadanie swoją obecnością działać prewencyjnie na potencjalnych sprawców wykroczeń - wyjaśnia Łukasz Brzeziński.

Stróże prawa dbają też o dobry kontakt ze społecznością. M.in. uczestniczą w spotkaniach - np. sołeckich - z mieszkańcami powiatu puckiego, debatach, zajęciach w szkołach... W ich trakcie zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podkreślając wagę pozyskiwania od obywateli informacji dotyczących przestępstw i wykroczeń oraz zagrożeń.
- Tych, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa - mówi st. sierż. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP Puck..

Działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim i pozostałych regionach Pomorza oraz Polski sprawdzisz w tym miejscu - KLIKNIJ i przejdź do interaktywnej mapy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto