Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń w powiecie puckim. Dzielnicowi z Pucka pokazywali sołtysom gminy Puck i urzędnikom jak zgłaszać nieprawidłowości

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Policjanci i samorządowcy podsumowali 20221 rok w gminie Puck. Pod lupę wzięli zagrożenia, ocenili stopień bezpieczeństwa i pokazali samorządowcom i sołtysom jak zgłaszać nieprawidłowości za pomocą wirtualnej mapy. - Obsługa jest prosta, a to narzędzie przyczynić się może do większej efektywności pracy policji i wzrostu poziomu bezpieczeństwa w naszej okolicy - komentuje rzecznik puckiej policji.

Dzielnicowi z Pucka wzięli udział w spotkaniu z wójtem gminy Puck oraz sołtysami. Mundurowi podsumowali ubiegły rok pod kątem bezpieczeństwa, omówili też bieżące sprawy wymagające poświecenia uwagi stróży prawa.

- Policjanci spotkali się z przedstawicielami lokalnej społeczności, aby rozmawiać o bezpieczeństwie i zagrożeniach, z jakimi na co dzień spotykają się mieszkańcy gminy - mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Tę okazję stróże prawa wykorzystali też do zaprezentowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazali jak obsługiwać aplikację.

- Policjanci pokazali, jak jest to łatwe, a zarazem może przyczynić się do większej efektywności pracy policji i wzrostu poziomu bezpieczeństwa w naszej okolicy - komentuje rzecznik.

Mundurowi pokazali też jakiego rodzaju zagrożenia mogą być sygnalizowane przez mieszkańców.

Powiat pucki i zgłoszenia odnotowane na Krajowej Mapie Zagro...

Wytłumaczyli również, jak kwalifikowane są one w świetle obowiązującego prawa. I jak wygląda proces weryfikacji, a potem realizacji czynności związanych ze zgłoszonymi na terenie powiatu puckiego punktami.

- Omawiali poszczególne formy niebezpieczeństw w celu zrozumienia i odróżnienia ich od tych pilnych, które wymagają bezpośredniej interwencji puckich policjantów - objaśnia rzecznik KPP w Pucku. - I wyjaśniali proces przydzielania zgłoszenia oraz sposoby ich realizacji przez dane wydziały policji.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może zgłosić nieprawidłowości - w swoim najbliższym otoczeniu, ale też praktycznie w całej Polsce.

- Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, czy w pobliżu miejsca zamieszkania, ale także w innych jego sferach - ocenia Łukasz Brzeziński. - Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa, pozwoli puckiej policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polskie myśliwce w powietrzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto