Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”: policjanci i strażacy skontrolowali niestrzeżone plaże | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku przeprowadzili kontrole niestrzeżonych plaż, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Na celowniku znalazły się plaże w Rzucewie, Osłoninie oraz w Pucku. Kontrole odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej.

Puccy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami KP PSP w Pucku przeprowadzili kontrole niestrzeżonych plaż w Rzucewie, Osłonienie oraz w Pucku.

- Mundurowi wspólnie sprawdzali drogi dojazdowe do akwenów, miejsca wodowania sprzętu - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - W patrolu funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także pomagają wypoczywającym w sytuacji zagrożenia życia.

Równolegle, mundurowi prowadzili również akcję „mamo, tato NIE ZGUB MNIE!”, w ramach której rozdawali przygotowane ulotki.

- Działania te, to doskonały moment, by zaapelować do rodziców i opiekunów, dlatego policjanci przekazali kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zagubić swoich pociech - mówi asp. Łukasz Brzeziński. - W ramach akcji policjanci rozdawali najmłodszym opaski-identyfikatory, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje pomagające w przypadku zagubienia dziecka.

Rodzicu – NIE zostawiaj nigdy dziecka samego! Chwila nieuwagi może mieć nieodwracalne skutki!

Puccy dzielnicowi przypominają:

  • Korzystajmy z kąpielisk, strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych.
  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska.
  • Stosujmy się do poleceń ratownika.
  • Nie zakłócajmy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychajmy się, nie zaśmiecajmy terenu.
  • Nie wchodźmy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek.
  • Nie wskakujmy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem.
  • Korzystajmy z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu.

Puccy dzielnicowi przypominają również, że NIE WOLNO:

  • wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona,
  • niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska,
  • niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona,
  • kąpać się w portach, na przystani, przy zaporach, mostach, w ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, gliniankach i przy falochronach.

Policjanci ostrzegają i uświadamiają, że dzieci do lat 7. mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich.

- Chwila nierozwagi, brawura, czy przecenie własnych możliwości może być przyczyną utraty zdrowia, trwałego kalectwa, a nawet utraty życia - mówi oficer prasowy KPP w Pucku.

Chcesz podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto