„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”: puccy mundurowi odwiedzili dzieci na półkoloniach w Pucku | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W czwartek, 8 lipca 2021 dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedzili dzieci wypoczywające na półkolonii w Pucku. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przekazali dzieciom jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji, a także opowiedzieli o konkursie związanym z wymienioną akcją.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym spotkali się z dziećmi z półkolonii w Publicznej Bibliotece im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.

- W związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w wodach - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.

Funkcjonariusze puckiej policji omówili także bezpieczne zachowania na rowerze oraz opowiedzieli o różnych sytuacjach, w których osoby poruszające się na rolkach czy hulajnodze powinny zachować szczególną ostrożność.

W ramach V edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci ogłosili konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

Mundurowi wyjaśnili dzieciom warunki uczestnictwa w konkursie, które można również znaleźć na stronie: www.policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-plastyczno-filmowy-pn-quotArtystyczny-przeWODNIKquot.html.

- Na koniec wizyty mundurowi rozdali dzieciom odblaski i ulotki dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - podsumowuje st. post. Monika Mularska. - Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, a dzieci chętnie w nim uczestniczyły zadając policjantom mnóstwo pytań.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Dodaj ogłoszenie