Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KWW Przedsiębiorcza Gmina we Władysławowie. Sołtysi Jastrzębiej Góry i Chłapowa oraz przewodnicząca osiedla kandydatami na radnych

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Wybory samorządowe w gminie Władysławowo
Wybory samorządowe w gminie Władysławowo KWW Przedsiębiorcza Gmina
Wybory we Władysławowie. Szymon Redlin i Tomasz Otrompka z ekipą KWW Przedsiębiorca Gmina idą po mandaty radnych. Chcą wydłużyć sezon turystyczny, budować mieszkania młodym, zadbać o lepsze drogi i zapewnić całodobową karetkę pogotowia we Władysławowie.

Roman Kużel, burmistrz Władysławowa ma konkurencję na wybory samorządowe 2024. Część mandatów jego ekipie chce odebrać KWW Przedsiębiorcza Gmina. To komitet, który w swoim składzie ma m.in. dwóch aktywnych sołtysów Chłapowa i Jastrzębiej Góry, czy przewodniczącą osiedla Władysławowo Śródmieście Bogusławę Budzisz. Samorządowcy do współpracy zaprosili przedstawicieli młodego i starszego pokolenia. Taki przekrój wiekowy ma sprawić, że sprawy wszystkich mieszkańców będą poruszane na forum rady miasta.

Sołtysi są najbliżej mieszkańców, po co więc zmieniać tę funkcję na mandat radnego całej gminy Władysławowo?

- Chciałbym mieć większy wpływ na to co będzie dalej realizowane w gminie, a zwłaszcza w naszej miejscowości - tłumaczy Tomasz Otrompka, sołtys Chłapowa. - Chcę też, by mieszkańcy wiedzieli, co się będzie działo w gminie. A uważam, że obecnie tego przekazu nie ma. Nie ma tych informacji, które zapadają na komisjach czy sesjach. Dlatego czas to naprawić.

O odebranie władzy burmistrzowi Romanowi Kużlowi, czy mandatów jego komitetowi łatwo nie będzie, bo ten ma patent na wygrywanie. Najpierw był sensacją, gdy zadebiutował w kampanii wyborczej, a w 2018 roku potwierdził swój prymat na samorządowej scenie politycznej.

Tym razem w gronie kandydatów z burmistrzowskiej ekipy zabraknie m.in. Szymona Redlina, który idzie pod szyldem Przedsiębiorczej Gminy.

Turystyka we Władysławowie - cały rok

Główny punkt programu wyborczego to turystyka, czyli główne źródło zarobku dla sporej części mieszkańców gminy Władysławowo. Radni Przedsiębiorczej Gminy chcą, by samorząd żył nią cały rok, a nie tylko wakacyjnym zrywem. W realizacji tego zamierzenia pomocą mają służyć m.in. przedsiębiorcy i inwestorzy.

- Chcemy współpracy z inwestorami cały rok. Nie tylko w okresie wysokiego sezonu - mówi Ewa Staniszewska, kandydatka na radną w gminie Władysławowo.

Przydatna ma być również promocja walorów Władysławowa. W 10-punktowym programie znalzała się też rozbudowa portu we Władysławowie, poprawa jakości dróg, czy powstanie zintegrowanego centrum medycznego z ośrodkiem rehabilitacyjnym.

Ten ostatni powstać ma przy planowanym węźle komunikacyjnym. Działania mają być skoncentrowane na tym, by we Władysławowie całorocznie stacjonowała karetka.

Władysławowski biznes może kwitnąć, przekonuje Przedsiębiorcza Gmina. Tu pomocą ma być m.in. strefa ekonomiczna.

- To oferta dla naszych, lokalnych firm, by nie działały tylko sezonowo - tłumaczy Tomasz Otrompka.

ZOBACZ TEŻ: Wybory na wójta 2024 - ile trwa kadencja? Jeszcze jest czas na zgłoszenia kandydatów przed wyborami samorządowymi

Ekipa z gminy Władysławowo z poselskim wsparciem

Na inaugurację kampanii wyborczej we Władysławowie zaproszenie przyjęła poseł Wioleta Tomczak z Polski 20250. Jak podkreśla, kandydaci PG przygotowali wszechstronny program.

- Dostrzegają przedsiębiorców, dostrzegają też kwestie systemu ochrony zdrowia. Te działania już powoli się toczą - wylicza posłanka.

Mieszkanie w turystycznej gminie Władysławowo nie należy do najtańszych. Atrakcyjność turystyczna nadmorskiej gminy sprawia, że ceny gruntów lub zwykłych mieszkań w bloku windowane są do niebotycznych stawek. To m.in. dlatego ciężko zatrzymać ludzi młodych we Władysławowie i okolicach, a razem z nimi przepadają też lokalne podatki. Pomysł?

- Chcemy wyjść do mieszkańców z programem budowy mieszkań przez gminę, praktycznie na tym nie zarabiając, ale udostępniając młodym po kosztach, bądź w formie sprzedaży, bądź w formie wynajmu - wyjaśnia Szymon Redlin.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto