Lekcje prowadzone przez policjantów z KPP w Pucku odbyły się w szkołach w Mrzezinie i Połchowie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, w ramach działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami szkół podstawowych z Mrzezina i Połchowa. Tym razem funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci.

Świat Internetu, oprócz niewątpliwych korzyści może nieść również zagrożenia, dlatego warto rozmawiać o tym, jak bezpiecznie korzystać z sieci, by nie było to powodem problemów i zmartwień.

- W tym celu policjantka spotkała się z uczniami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - W trakcie pogadanki mundurowa informowała o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników Internetu, o najpopularniejszych sposobach, jakimi posługują się przestępcy działający w sieci oraz o tym, co powinno obudzić naszą czujność.

Na spotkaniu z młodymi użytkownikami Internetu dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych.

- Funkcjonariuszka wyjaśniła, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiła zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Biorąc pod uwagę zimową aurę i szybciej zapadający zmrok, funkcjonariuszka przekazała kamizelki odblaskowe dzieciom przy okazji omawiając warunki korzystania z nich.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie