Lekkoatleci z LKS ZP wywalczyli pięć medali w Toruniu. Kulę wygrał Rafał Kownatke, podwójną medalistką została Dominika Duraj

LKS Ziemi Puckiej
Toruńskie sukcesy sportowców trenujących w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Ziemi Puckiej. Dominika Duraj, Kinga Kempa, Mateusz Helman i Rafał Kownatke z kujawsko-pomorskiego nasi przywieźli w sumie pięć medali.

Wielkie, toruńskie sukcesy sportowców trenujących w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Ziemi Puckiej. Z kujawsko-pomorskiego nasi przywieźli w sumie pięć medali.
Co najlepsze, w tym dorobku trafiło się tylko jedno srebro.
- Podczas ostatniego weekendu w Toruniu, z udziałem ponad 800 uczestników, przeprowadzone zostały ogólnopolskie halowe zawody lekkoatletyczne oraz Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kategorii Młodzików - wylicza Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Mateusz Helman z Łebcza (uczeń ZSP Kłanino) mistrzem Polski!...

Z występów lekkoatletów z powiatu puckiego możemy być bardzo zadowoleni, a najlepsza w tym gronie okazała się młodziutka Dominika Duraj- jedyna (tym razem) podwójna medalistka!

Sprinterka wróciła do Pucka ze złotem oraz srebrem.
- Złoty medal Dominika wywalczyła w biegu na 300 m wynikiem 41,60 a srebrny w biegu na 60 m wynikiem 8,31 - wylicza Waldemar Płomień.

W Toruniu świetnie spisała się też klubowa koleżanka oraz dwaj inni - starsi - koledzy Dominiki Duraj.

Kinga Kempa do medalowej zdobyczy puckiego klubu dołożyła złoto w skoku w dal, uzyskując wynik 511 cm (tej jej najlepszy wynik).

W kategorii juniorów w pchnięciu kulą triumfował Mateusz Helman - z wynikiem 15,50 m, niemal o trzy metry lepszym od drugiego zawodnika.

W tej samej konkurencji, choć w innej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny był czołowy kulomiot ziemi puckiej.
- Pchnięcie kulą seniorów wygrał Rafał Kownatke wynikiem 17,33 - podsumowuje trener Waldemar Płomień.

Za nim kolejnymi stopniami na podium podzielili się: Sebastian Mielke i Grzegorz Grzenkowicz