Lekkoatleci z Pucka zdominowali Mistrzostwa Pomorza. LKS Ziemi Puckiej w formie | WYNIKI

Krzysztof Hoffmann
Lekkoatleci z Pucka z imponującymi wynikami zakończyli Halowe Mistrzostwa Pomorza Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawodnicy LKS Ziemi Puckiej wrócili z 17 medalami, z których siedem było z najcenniejszego kruszcu. W podwójnej roli wystąpił Rafał Kownatke. W styczniowych zawodach uzyskał najlepszy rezultat w tym sezonie - 19,60 m.

Lekkoatleci z Pucka w hali są nie do pokonania. W rozgrywanych w Arenie Toruń mistrzostwach województwa pomorskiego juniorów i juniorów młodszych. LKS Ziemi Puckiej jak zwykle wystawił swój najlepszy skład. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Młodzi praktycznie w każdej dyscyplinie byli wyróżniającymi się zawodnikami z całej stawki.

Bardzo mocnym akcentem zawody rozpoczęli kulomioci. Trójka LKS nikogo nie wpuściła na podium i całkowicie zdominowała rywalizację w kategorii U20. Mistrzem został Wojtek Koszałka (16,79 m), srebro wywalczył Wojtek Makurat (14,66 m), a brąz Rafał Rendaszka (14,54 m).

Klasą samą dla siebie był Szymon Kreft. Sprinter wygrał bieg na 60 m (czas: 7,18 sek) i 200 m (czas: 22,70 sek). Podwójnym mistrzostwem może pochwalić się też Aleksandra Byczkowska. Lekkoatletka wygrała konkurs pchnięcia kulą - 11,47 m oraz trójskok - 10,77 m. To właśnie dzięki temu wynikowi uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Złoto w skoku w dal wywalczył Kordian Dalecki z wynikiem 6,04 m. Wśród młodzików pchnięcie kulą triumfował Wojciech Kos - 11,03 m.

Oprócz Wojtka z dwoma srebrnymi medalami do Pucka wrócił junior młodszy - Mateusz Oss (bieg na 60 m - 7,44 sek i bieg na 200 m - 24,10). Wicemistrzem Pomorza w młodzikach został Bartek Kowalski (kula - wynik: 10,48 m).

Brązowi lekkoatleci z Pucka to: Dominika Konkel (kategoria młodzik, 300 m - 44,24 sek), Dawid Kempa (kategoria młodzik, 600 m - 1:38,30), Julia Czaja (kategoria junior młodszy, skok w dal - 4,52 m), Kamil Patyk (kategoria junior młodszy, 800 m - 2:10,29), Wiktoria Minga (kategoria junior młodszy, 200 m - 29,32).

Dobrym wynikiem może się pochwalić Rafał Kownatke, który na toruńskich mistrzostwach sprawdzał się w podwójnej roli - zawodnika i trenera. Z obu funkcji wywiązał się koncertowo. W konkursie pchnął kulę na odległość 19,60 m - najlepiej w tym sezonie. Rezultat rozbudza wyobraźnię, bo do magicznej granicy 20 metrów brakuje coraz mniej. Do minimum na mistrzostwa Europy pozostało "zaledwie" 20 cm.

Należy dodać, że wyjazd na zawody do Torunia udał się tylko dlatego, że koszty pokryli trenerzy LKS Ziemi Puckiej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0