Liga Gminy Puck. Pogrom na boiskach w Smolnie i Leśniewie

Roman Kościelniak
W meczu Huraganu Smolno z Jantarem Swarzewo nie brakowało ostrych zagrań. W ferworze walki Łukasz Pieper (w środku) przypadkowo kopnął przeciwnika w twarz. FOT. ROMAN KOŚCIELNIAK
Tak wysokiej wygranej chyba nie spodziewali się sami piłkarze ze Swarzewa i Strzelna. Obie drużyny zdobyły w wyjazdowych meczach po 10 goli. Początek spotkania w Smolnie nie zapowiadał pogromu miejscowego ...

Początek spotkania w Smolnie nie zapowiadał pogromu miejscowego Huraganu. To gospodarze pierwsi zaatakowali z animuszem bramkę Jantara Swarzewo. Efektem była bramka zdobyta już w drugiej minucie. Potem przez ponad kwadrans goście nie mogli odrobić tej straty. Do wyrównania udało się doprowadzić w 20 minucie. Ta bramka zapoczątkowała prawdziwy festiwal goli, choć do przerwy Jantar prowadził zaledwie 3:1.

- Po wznowieniu gry poszło już gładko - cieszy się Stanisław Poppel, zawodnik drużyny ze Swarzewa. - Bardzo szybko strzeliliśmy trzy kolejne bramki. Wówczas gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Ostatecznie Jantar Swarzewo wygrał 10:2. Bramki dla gości strzelali: Mariusz Kalwig 4, Paweł Łuczak 4, oraz Waldemar Łuczak i Stanisław Poppel po jednej.
Jeszcze korzystniejszy wynik odnotowali piłkarze ABC Sokoła Strzelno, którzy pokonali Piasta Piaśnica/Domatówko 10:0 (mecz odbywał się na boisku w Leśniewie).

Teraz przed liderem ze Swarzewa niezwykle ważne spotkanie. Będzie podejmował na własnym boisku drugi zespół w tabeli - Ajax Leśniewo. Obie drużyny dzieli różnica zaledwie trzech punktów. Zapowiada się zatem niezwykle atrakcyjne widowisko. Kontaktu ze ścisłą czołówka tabeli nie traci także LZS Gnieżdżewo. Zawodnicy tej drużyny wygrali u siebie z Osłoninem i tracą tylko 4 punkty do wiodących prym w lidze sąsiadów zza miedzy.

Przed piłkarzami grającymi w gminnej lidze teraz bardzo forsowny tydzień. Już we wtorek 1 maja czeka ich następna kolejka, a potem 3 maja następne mecze. Piłkarski maraton zakończy się rundą rozgrywaną w przyszłą sobotę i niedzielę.