LKS Ziemi Puckiej rewelacyjnie w Spale! Nasi lekkoatleci najlepsi w rzutach i na krótkich dystansach

Krzysztof Hoffmann
LKS Ziemi Puckiej
Czwórka z LKS Ziemi Puckiej wystarczy, by na Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Klubów Sportowych w Spale wywalczyć aż sześć krążków - w tym cztery z najcenniejszego kruszcu. Dream team tworzą: Rafał Rendaszka, Aleksandra Byczkowska, Szymon Kreft i Wojciech Makurat.

4-1-1. Brzmi jak siatkarska formacja? Nic bardziej mylnego! To liczba medali przywieziona przez młodych sportowców LKS Ziemi Puckiej z zawodów w Spale.

Tam właśnie tam, w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Klubów Sportowych. W kadrze województwa pomorskiego nie mogło zabraknąć czwórki na co dzień trenującej pod opieką trenerów jednego z najstarszych lekkoatletycznych klubów w regionie. Swoją wysoką formę na bieżni i rzutniach potwierdzili: Aleksandra Byczkowska, Szymon Kreft, Rafał Rendaszka i Wojciech Makurat.

Czwórka wspaniałych w Spale zarobiła aż sześć medali. Dwukrotnie ozłocony został Szymek - dziesiąty sprinter świata w swojej kategorii wiekowej. Wygrał na swoim koronnym dystansie 200 m (czas: 22,62 sek.). Zadziwił też w biegu na 400 m, w którym również nie miał sobie równych. Z czasem 48,68 sek. jest obecnie najlepszym sportowcem w kraju w kat. U18.

Dwa pozostałe złote medale zdobyli nasi dyskobole: Aleksandra Byczkowka (36,57 m) oraz Wojciech Makurat (52,30 m). Co ciekawe, srebrem zadowolić się musiał inny reprezentant LKS-u, Rafał Rendaszka (46,71 m). Otarł się też o podium w kuli (4 miejsce), w której brązowy medal wywalczył Wojtek **(14,02 m)**. Wygrał z Rafałem o 11 cm.

- Każdy z zawodników osiągnął bardzo wartościowe rezultaty - mówi Teresa Jaskułka, trenerka LKS Ziemi Puckiej. - To efekty godzin spędzonych na treningach i realizacji założonego przed sezonem planu.

Starty na otwartych stadionach w tym sezonie ewidentnie wychodzą zawodnikom puckiego LKS-u. Miejmy nadzieję, że medalowa passa będzie trwała jak najdłużej.

LKS Ziemi Puckiej co roku w wakacje organizuje półmaraton. Jak było tym razem?