Luty 2021 na drogach powiatu puckiego: blisko 400 mandatów. Jakie są największe przewinienia kierowców? | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Prawie 400 mandatów, z czego 7. kierowców straciło prawa jazdy: pięciu za rażące przekroczenie prędkości oraz dwóch za nietrzeźwość; dwóch kierowców zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdów pomimo sądowego zakazu, a czterech pomimo braku uprawnień - tak można najogólniej podsumować luty 2021 na drogach ziemi puckiej.

Bezpieczeństwo na drodze to sprawa priorytetowa dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Każdego dnia funkcjonariusze są na drodze i sprawdzają, jak mieszkańcy oraz osoby przejeżdżające przez powiat pucki stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

- Szczególną uwagę mundurowi zwracają m.in. na prędkość, stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz stan techniczny pojazdów - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Pod lupę brane są także zachowania kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jedynie miesiącu w lutym 2021 puccy policjanci ukarali mandatami 395. kierujących: w tym 314. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Pięciu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali na okres 3 miesięcy prawo jazdy, ponieważ przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jakby tego było mało, okazało się, że stany techniczne pojazdów na drogach powiatu puckiego pozostawiały wiele do życzenia, bo mundurowi musieli zatrzymać aż 36 dowodów rejestracyjnych!

Policyjna akcja NURD w powiecie puckim: kierowcy trzeźwi, al...

W lutym 2021 policjanci z puckiej komendy przebadali blisko 850 kierujących w powiecie puckim na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że dwie osoby wsiadły za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwości.

- Ponadto mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy złamali ciążące na nich sądowe zakazy kierowania oraz wyeliminowali z ruchu czterech, którzy postanowili bez uprawnień wsiąść za kółko - mówi oficer prasowy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Policjanci zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

Policjanci z Pucka ostrzegają amatorów szybkiej jazdy: - To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną większości wypadków śmiertelnych.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i ostrożną jazdę - upominają w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. - Przypominamy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo!

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie