LZS Start Mrzezino - SKS Polonia Gdańsk 2:1

(R.K.)
MRZEZINO. Od pierwszych minut meczu na boisku dominowali gospodarze. To oni nieustannie atakowali bramkę Dadacza. Nieliczne kontrataki Polonii rozbijały się o obronę Startu. W 30 min.

MRZEZINO. Od pierwszych minut meczu na boisku dominowali gospodarze. To oni nieustannie atakowali bramkę Dadacza. Nieliczne kontrataki Polonii rozbijały się o obronę Startu. W 30 min. do piłki doszedł Jarosław Hildebrandt, który nie zmarnował doskonałej sytuacji strzeleckiej.

Piłkarze z Mrzezina objęli prowadzenie w meczu. Już dwie minuty później mieli szansę na podwyższenie wyniku. Po faulu Bartosza Anusika na Robercie Bieszke sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą był Daniel Pionk. Niestety, uderzona z olbrzymią siłą piłka trafia w słupek. Na 5 minut przed przerwą potwierdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Podczas jednego z kontrataków gdańszczan Adam Szymkowiak, bramkarz Startu wyszedł zbyt daleko w pole. Podbiegający z piłką Dudek przerzucił nad nim piłę i nie atakowany pewnie umieścił ją w bramce gospodarzy.

Po przerwie na boisku zaczęli przeważać piłkarze gości. To oni niemal przez cały czas przebywali pod bramką gospodarzy. Jednak ich strzały trafiały w słupek, ręce bramkarza lub omijały bramkę bokiem. Tymczasem to właśnie piłkarze z Mrzezina wykorzystali jeden z nielicznych kontrataków. Tomasz Magulski strzałem w lewej nogi skierował piłkę wprost do bramki Dadacza. Tym samym ustalił wynik meczu na 2:1 dla Startu.

- Dziś moi piłkarze zagrali znacznie lepiej niż dotychczas - uważa Jerzy Dybowski, trener Startu Mrzezino. - Jeszcze musimy popracować nad skutecznością w polu.

Mniej powodów do zadowolenia miał Maciej Kazanowski, trener Polonii Gdańsk.

- Niestety, przespaliśmy pierwszą połowę meczu - twierdzi trener. - W drugiej części przeważaliśmy kondycyjnie na boisku. Mogliśmy strzelić co najmniej dwie, trzy bramki. Ale nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji strzeleckich.