Majowa burza zaserwowała niesamowite widoki mieszkańcom powiatu puckiego. Nieczęsto możemy podziwiać takie chmury | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Ostatnio w powiecie puckim mamy możliwość obserwowania rzadkich zjawisk atmosferycznych: w ostatnich kilku tygodniach widzieliśmy już trąbę wodną nad Zatoką Pucką i całkowicie zalany Puck. Tym razem mieliśmy możliwość zaobserwowania wału szkwałowego nad ziemią pucką.

- Uwaga! Piękny i groźny wał szkwałowy nadciąga nad powiat - ostrzegali w piątek, 21 maja 2021 r. strażacy z KP PSP w Pucku.

A dlaczego groźny? Gdyż jest to rodzaj chmury, która jest przytwierdzona do podstawy chmury macierzystej, zazwyczaj burzowej.

- Tego typu forma chmury występuje najczęściej na granicy burzowych frontów atmosferycznych oraz w superkomórkach, zawsze na przednim skraju strefy burzowej - możemy przeczytać na stronach Wikipedii. - W rejonie jej występowania zazwyczaj pojawia się porywisty wiatr, zwany szkwałem, i intensywne opady.

Trąba wodna na Zatoce Puckiej i jej dwie kolejne komórki. Ok...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dodaj ogłoszenie