Medale naszych weteranów

(red)
Złoto i srebro naszych weteranów królowej sportu - Brunona Ceszke i Krzysztofa Jędrzejewskiego.

Nasi zwodnicy wzięli udział 8 Mistrzostwach Polski Weteranów w Rzutach, które odbyły się w Sopocie. Impreza miała charakter międzynarodowy, ponieważ startowali także zawodnicy z Litwy.

Brunon Ceszke ze Strzelna w kategorii M 55 zdobył złoty medal w rzucie ciężarkiem (11,34 kg) wynikiem 15,16 m, oraz 4 miejsce w rzucie młotem szkockim (8 kg) wynikiem 19,05 m.
Krzysztof Jędrzejewski z Władysławowa w kategorii M 45 zdobył dwa srebrne medale: „shotorama” pięciobój kulowy (pchnięcia kulami z miejsca: 5 kg, 6 kg, 7,25 kg, 10 kg i 15 kg) wynikiem 57,41 m , oraz w rzucie cegłą (15 kg) 7,82 m. W rzucie dyskiem antycznym (5 kg) zdobył brązowy medal wynikiem 17,09 m. Ponadto zajął 4 miejsce w „schockoramie” trójboju kulowym (rzuty kulą sposobem dyskowym: 3 kg, 4 kg i 5 kg) wynikiem 54,10 m.

Warto wspomnieć, iż Brunon Ceszke zostawił w pokonanym polu konkurenta, który w latach 80. należał do ścisłej czołówki krajowej w rzucie młotem – Marka Kamionkę - ponad 71 m! W tym czasie on rzucał o… 40 m mniej (jego specjalnością bowiem był rzut oszczepem).

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie