Medalowy weekend LKS Ziemi Puckiej. Podwójne złoto mają Dominika Duraj i Mateusz Helman. Łącznie fenomenalny team z Pucka zgarnął 15 krążków

Piotr Niemkiewicz
Na podium Dominika Duraj (LKS Ziemi Puckiej) - dwukrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Młodzików na 100 i 300 m wraz z trenerką Teresą Jaskułką LKS Ziemi Puckiej
15 medali w jeden weekend wywalczyli sportowcy z LKS Ziemi Puckiej. Z Chojnic i Gdańska po dwa złote krążki przywieźli biegająca Dominika Duraj i miotacz Mateusz Helman. - W mistrzowskich imprezach rangi okręgowej startowało ponad 500 uczestników - podkreśla trener Waldemar Płomień.

Zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej w sierpniowy weekend wyjechali do Chojnic oraz Gdańska, by tam rywalizować w mistrzowskich imprezach rangi okręgowej. Nasi na brak sukcesów narzekać nie mogli, a te są tym cenniejsze, bo odniesione w zawodach, w których brało udział ponad pół tysiąca uczestników.

Na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Chojnicach w kategorii młodzików (U 16) najmłodsi zawodnicy LKS Ziemi Puckiej wywalczyli 8 medali, w tym aż 5 złotych.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała sprinterka Dominika Duraj, która wygrała bieg na 100 m (wynikiem 12,78) oraz na 300 m (40,84).

Trzy kolejne złota dla puckiego klubu dorzucili: Kinga Kempa w skoku w dal wynikiem 494 cm, Iza Thrun w rzucie młotem wynikiem 30,20 m oraz Szymon Groenwald w rzucie młotem wynikiem 40,30 m.

Puck: Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Weteranów 2020

Weterani lekkoatletyki na stadionie w Pucku. To 20. Otwarte ...

W Chojnicach wartościowe podium wywalczył też srebrny Mikołaj Kobierzyński w rzucie dyskiem wynikiem 34,81 m, który w swoim dorobku ma też brązowy medal w rzucie młotem (19,47). Krążkiem za trzecie miejsce pochwalić się może również Sara Pacholska - w skoku w dal osiągnęła wynik 445 cm.

Medale LKS Ziemi Puckiej w Gdańsku - złoty pucki miotacz Mateusz Helman
Udane były też Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kategorii juniorów (U 18), w których zawodnicy LKS Ziemi Puckiej zdobyli 7 medali. W Gdańsku nasi sportowcy celowali w podwójne zdobycze.

Ta sztuka udała trójce, a najlepiej wypadł Mateusz Helman, który wygrał w pchnięciu kulą (15,63) oraz w rzucie dyskiem (40,54). Olga Czaja wywalczyła srebro w trójskoku (10,09) i brąz w skoku wzwyż (145 cm). Dwa brązowe medale zdobyła Magda Rathnau w biegu na 100 m (13,68) oraz na 200 m (28,59).

"Tylko" jeden medal dorzucił Dawid Zaliński w biegu na 800 m (2:03,56 min).

Lekkoatletyczne mistrzostwa województwa pomorskiego U16 oraz U18 do danych zaliczy też ekipa Miotaczy Puck, których trenuje Rafał Kownatke. Do dwa razy złotego Mateusza Helmana praz srebrnego i brązowego Mikołaja Kobierzyńskiego trzeba dodać też Juliusza Stankiewicza.

Julek zadebiutował na zawodach rangi wojewódzkiej i wywalczył dobre piąte miejsce.

- Dodatkowo Rafał Kownatke oraz Mateusz Helman zostali wyróżnieni przez Pomorski Związek Lekkiej Atletyki za dobre wyniki w sezonie startowym 2019 - relacjonuje team Miotacze Puck.