Mieszkańcy powiatu puckiego w zawodach inaugurujących cykl Kaszuby Biegają: pierwszy na mecie był Grzegorz Kujawski z Pucka! | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Ruszył sezon biegowy na Kaszubach: wśród uczestników prologu 8. edycji cyklu Kaszuby Biegają nie zabrakło mieszkańców powiatu puckiego. Wśród nich mamy też złotego medalistę. Grzegorz Kujawski z Pucka zwyciężył w biegu na 5 km.

W sobotę, 7 marca 2020 na startach w Chwaszczynie stanęło 838 osób, które rywalizowały w różnych kategoriach biegowych. W pierwszej serii z cyklu wielu zawodów organizowanych przez Kaszuby Biegają zawodnicy i zawodniczki z całej Polski stanęli na starcie V Chwaszczyńskiej ’10, III Chwaszczyńskiej ‘5, marszu Nordic Walking na dystansie 5 km oraz biegi dzieci i młodzieży na 600 m, 300 m i 100 m.

Wśród uczestników, którzy pojechali na zawody z powiatu puckiego mamy zwycięzcę: Grzegorz Kujawski z Pucka zajął pierwsze miejsce w biegu na 5 km z wynikiem zaledwie 17 min i 2 sek.!
W tej samej kategorii 5. do mety dobiegł Krzysztof Jednachowski z Pucka z wynikiem 17 min i 46 sek.
W biegu startowali także: Katarzyna Klahs z Krokowej, (która zajęła 3. miejsce wśród kobiet) oraz Marek Lidzbarski z Pucka i Krzysztof Pietruszkiewicz z Pucka

W biegu na 10 km wystartował Wojciech Labudda z Pucka, który zajął 7 miejsce, aczkolwiek pierwsze w kategorii M30-39. Wraz z nim na starcie stanęli także Benedykt Król z Werblini, Jarosław Jaffke z Łebcza, Leszek Hintzke z Leśniewa, Andrzej Krasowski z Dębogórza oraz Jarosław Górniak z Pogórza.

Sobotnimi zawodami oficjalnie rozpoczął się sezon biegowy na Kaszubach. Imprezie towarzyszyła niezwykła atmosfera. Uczestnicy przebierali się w wiosenne stroje, był jubileuszowy tort, czekolady dla kobiet. Można było wesprzeć akcję charytatywną pomocy dla Adasia.

- Serdecznie dziękujemy Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z sołtysem Aleksandrą Nosel, gminie Żukowo, straży pożarnej, policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału - podsumowują Kaszuby Biegają. - Następne zmagania, w ramach cyklu KB na 5 km już 21 marca w Kościerzynie.