Mistrzostwa Gminy Puck w Siatkówce Plażowej (2020): bezkonkurencyjne Gnieżdżewo wygrywa w Pucku. Na podium też Strzelno i Łebcz | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Mistrzostwa Gminy Puck w Siatkówce Plażowej (2020): bezkonkurencyjne Gnieżdżewo wygrywa w Pucku. Na podium też Strzelno i Łebcz OKSiT gmina Puck
Team z Gnieżdżewa został Mistrzem Gminy Puck w Siatkówce Plażowej na rok 2020. Piotr Ustarbowski i Przemysław Jankowski nie dali cienia wątpliwości rywalom i w zawodach nie oddał im ani jednego seta. Wicemistrzami gminy Puck sołectwa Strzelno oraz Łebcz.

Mistrzostwa Gminy Puck w Siatkówce Plażowej (2020) rozegrano tradycyjnie w Pucku, na boiskach przy molo. To właśnie tam stawiło się dziewięć dwuosobowych zespołów, które rywalizowały w zawodach zorganizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Siatkarskie ekipy najpierw podzielono na dwie grupy. W pierwszej (A) znalazły się: Łebcz II, Darzlubie, Mrzezino I, Połczyno, Strzelno I. Do grupy B trafiły: Łebcz I, Gnieżdżewo, Strzelno II i Mrzezino II.

W fazie grupowej najlepiej poradziły sobie dwa teamy. To Gnieżdżewo (B), które nie oddało rywalom ani jednego seta, wygrywając ich 6 oraz Strzelno I (A) ze stosunkiem 8:1.

Mistrzostwa gminy Puck w siatkówce plażowej: Gnieżdżewo, Łebcz i Strzelno

Mistrzostwa gminy Puck w siatkówce plażowej: Gnieżdżewo, Łeb...

Mecz o 7 miejsce stoczyły ze sobą Darzlubie i Mrzezino II, a lepsi okazali się ci drudzy (0:2). Pojedynek o piątą lokatę między Łebczem II i Strzelnem II zakończył się wynikiem 0:2.

W półfinałach Mistrzostw Gminy Puck w Siatkówce Plażowej (2020) spotkały się Strzelno I i Łebcz I oraz Mrzezino I i Gnieżdżewo. Zwycięzcy potrzebowali tylko dwóch setów, by odesłać rywali z kwitkiem. Strzelno pokonało swojego przeciwnika 15:8 i 15:13, a Gnieżdżewo: 15:10 i 15:12.

Pokonani mogli walczyć o ostatnie miejsce na podium, gdzie lepsi okazali się siatkarze z Łebcza I wygrywając oba sety i kończąc zawody gminy Puck na trzecim miejscu.

Finał to starcie zespołów Gnieżdżewa i Strzelna I - ale i on został rozstrzygnięty jedynie w dwóch setach na korzyść Gnieżdżewa.

- Za trzy pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki rzeczowe - relacjonuje Błażej Ceszke z Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.