Mistrzostwa Pomorza Kadetek Puck 2016 zdominowała Zatoka 95 Puck | ZDJĘCIA

Mistrzostwa Pomorza Kadetek Puck 2016 dla Zatoki 95 Puck
Mistrzostwa Pomorza Kadetek Puck 2016 dla Zatoki 95 Puck Sławek Gojka
Mistrzostwa Pomorza Kadetek, Puck 2016: sukces zawodniczek klubu Zatoka 95 Puck. Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann zostały mistrzyniami Pomorza, a trzecie miejsce dla naszej pary Agata Płóciennik i Paulina Sonnberg.

Mistrzostwa Pomorza Kadetek rozegrano na boiskach plażowych w Pucku przy molo. W zawodach siatkówki plażowej wzięło udział 18 par z Pucka, Starogardu Gdańskiego, Rumi, Nowego Dworu oraz Gdyni. Sportowe zawody zorganizowali wspólnie Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Pucku oraz UKS Zatoka 95 Puck. A gospodarze mają powody do świętowania.
- Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann z Zatoki 95 Puck zostały mistrzyniami Pomorza w siatkówce plażowej młodziczek (rocznik 2001 i młodsze) w finale pokonując parę z KaEmKa Starogard Gdański Klaudia Dusowska/Julietta Potasznik 21:15 - informuje Sławomir Gojka z UKS Zatoka 95 Puck.

To nie koniec sukcesów, bo w meczu o trzecie miejsce Agata Płóciennik i Paulina Sonnberg (Zatoka 95 Puck) wygrały z Natalią Leszman i Nikolą Papke (Libero Starogard Gdański).

Jakby tego mało, to na 5-6 miejscu uplasowały się kolejne pary z UKS Zatoka 95 Puck - Natalia Adrjan/Wiktoria Sztamborska oraz Julia Czupryniak/Marta Darga.
- A na miejscu siódmym turniej zakończyły Natalia Glowienke z Karoliną Thrun - wylicza Sławomir Gojka.

Medale najlepszym zespołom wręczyli Adam Okuniewski - członek zarządu Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku oraz Adam Lipski, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Pucka.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

Cztery najlepsze zespoły awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski, który planowany jest na 4-6 lipca.