Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów w Pucku (2020). Jakub Nowak i Oskar Kutyba poza zasięgiem | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów (2020) dla MKS Korab Puck - wygrali Jakub Nowak i Oskar Kutyba, wicemistrzostwo wywalczyli Piotr Ustarbowski i Wiktor Jędrusik Marek Błażejewski
MKS Korab Puck na plaży w Pucku nie zostawił cienia wątpliwości, kto rozdaje karty w juniorskiej siatkówce Pomorza. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów (2020) wygrali Jakub Nowak i Oskar Kutyba, wicemistrzostwo wywalczyli Piotr Ustarbowski i Wiktor Jędrusik.

Tegoroczne (2020) Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów, które rozegrano w na plaży w Pucku przy molo, odbywały się pod dyktando zawodników gospodarzy. Siatkarze MKS Korab Puck zdominowali rozgrywki, zdobywając dwa pierwsze miejsca i zagwarantowali sobie pewny awans do 1/2 finału siatkarskich Mistrzostw Polski.

Mistrzem Pomorza została para Jakub Nowak i Oskar Kutyba. Panowie zagrali świetnie i byli poza wszelkim zasięgiem konkurentów.

- Gdyby nie upał, to by się nie spocili - żartem komentuje trener Marek Błażejewski.

Wicemistrzostwo w Pucku wywalczyli Piotr Ustarbowski i Wiktor Jędrusik - też MKS Korab Puck. Ostatnie miejsce na podium przypadło parze GKS Stoczniowiec Gdańsk: Jakubowi Graczykowi i Kacprowi Chmielewskiemu.

Trzecia, najmłodsza para z Pucka, Eryk Kwidzinski i Remigiusz Dettlaff zajęła 9 miejsce.

Jakub Nowak, wychowanek Koraba Puck, w Katarze. To był sport...

Trenerami MKS Korab PuckMarek Błażejewski i Irosław Stachecki. Zawody w Pucku dla tego pierwszego były szczególne, bo Błażejewski w tym roku debiutuje jako samodzielny szkoleniowiec. Dwa najcenniejsze medale mistrzostw Pomorza to świetny start (choć pamiętać też trzeba, że jego ekipa w sezonie 2019 wygrała pomorską rywalizację).

Który z krążków wywalczony na plaży - złoty czy srebrny - dał większą radość trenerowi MKS Korab Puck? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jakby mogło się wydawać.

- Najbardziej cieszy mnie nasze srebro - komentuje trener Marek Błażejewski. - Kuba z Oskarem to kadrowicze Polski i grają siatkówkę na zupełnie innym poziomie. W tym sezonie obaj grają naprawdę świetnie i nie są bez medalowych szans na Mistrzostwach Polski.

Dlaczego srebro Piotra Ustarbowskiego i Wiktora Jędrusika ma tak szczególny wymiar?

- Jest wypracowane na treningach - tłumaczy Marek Błażejewski.

Organizatorami Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów w Pucku byli: PWZPS, MKS Korab Puck, UKS Zatoka 95 Puck, GKS Stoczniowiec oraz MOKSiR Puck - który udostępnił boiska plażowe.