MKS Władysławowo - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (1:1). | Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego, ZDJĘCIA

Krzysiek Hoffmann
MKS Władysławowo - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (1:1)
MKS Władysławowo - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (1:1) Krzysztof Hoffmann
MKS Władysławowo - Powiśle Dzierzgoń 2:3 (1:1). W spotkaniu 11. kolejki IV ligi piłkarze z gminy Władysławowo okazali się minimalnie gorsi od graczy z Dzierzgonia. Autorem dwóch goli dla gospodarzy jest skuteczny Karol Gojke. Kibice przy Żwirowej zobaczyli niezłe widowisko. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

MKS Władysławowo w zeszłym sezonie dwa razy pokonał Powiśle Dzierzgoń. Podopieczni Zbigniewa Kowalewskiego i Bartłomieja Konkela przed spotkaniem chcieli utrzymać dobrą passę.

Jedna z pierwszych akcji gości nieco ostudziła nastroje w MKS-ie. Zawodnik Powiśla, Krzysztof Wierzba już w 4 minucie bezlitośnie wykorzystał sytuację sam na sam z Aleksandrem Ceynową. Choć okoliczności, w jakich napastnik przyjezdnych zdobywa gola na 1:0 były dość dyskusyjne. W ocenie obserwatorów Wierzba był na co najmniej dwu metrowym spalonym.

Dalsza część pierwszej połowy to ostra gra z obydwu stron. Sędzia często musiał sięgać do kieszeni z kartkami. Zawodnicy MKS Władysławowo często nie zgadzali się z jego decyzjami. Doświadczeni obrońcy Powiśla Dzierzgoń rzadko dopuszczali gospodarzy pod swoje pole karne.

Tuż przed przerwą MKS Władysławowo przeprowadził kolejną próbę zmiany wyniku. Tym razem udaną. Po jednej z wypracowanych akcji w polu karnym padł kapitan MKS-u, Marek Kwaśnik. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Karol Gojke i w iście profesorskim stylu zamienił jedenastkę na bramkę.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Na drugie czterdzieści pięć minut zespół MKS Władysławowo wyszedł uskrzydlony i zmotywowany. To zaowocowało kolejnym golem. Znów defensorzy gości zagrali zbyt agresywnie w swoim polu karnym. Scenariusz był bliźniaczo podobny - faul na Kwaśniku, do piłkę ustawił Karol Gojke i strzałem w lewy dolny róg bramki daje prowadzenie gospodarzom.

W dalszej części spotkania to Powiśle Dzierzgoń wydawało się przejmować inicjatywę i co chwilę kąśliwymi strzałami straszyli gospodarzy. Po jednej z koronkowo przygotowanych sytuacji piłka z hukiem uderzyła w poprzeczkę.

Katem MKS-u okazał się Krzysztof Wierzba, który kolejno w 57 i 73 minucie skompletował hat-tricka. Tym samym Powiśle po raz pierwszy pokonuje MKS Władysławowo, po wyrównanej grze 3:2.

- W przekroju całego meczu Powiśle grało lepszą piłkę - komentuje Mirosław Kania, kierownik MKS-u. - Kluczowe okazało się doświadczenie w grze obronnej i skuteczna ofensywa.

Bramki MKS - Karol Gojke 45 min, 51 min.

Skład: Aleksander Ceynowa, Patryk Neumann, Bartosz Burzyński, Michał Piesik, Piotr Smykla, Sebastian Grzenkowicz (67 min. Przemysław Ronkowski), Piotr Rogocki (76 min. Paweł Rogocki), Marek Kwaśnik, Michał Morgiel (69 min. Paweł Fopka), Paweł Łuczak, Karol Gojke (81 min. Przemysław Zieliński)