MKS Władysławowo przygotowuje się do ligi. Zimny prysznic od B-klasowej Sopockiej Akademii Piłkarskiej | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
MKS Władysławowo kontra B-klasowa Sopocka Akademia Piłkarska
MKS Władysławowo kontra B-klasowa Sopocka Akademia Piłkarska Mirosław Kania/MKS Władysławowo
MKS Władysławowo - Sopocka Akademia Piłkarska 4:2 (2:0), czyli tak do sezonu przygotowuje się ekipa Sobiesława Przybylskiego. W testowym meczu z B-klasowcem z Trójmiasta Sopocką Akademią Piłkarską gole dla naszych strzelali Przemysław Ronkowski i Arkadiusz Proena.

Bardzo cenny sparing przed rundą rewanżową wiosna 2018 zaliczył wicelider piątej ligi gdańskiej grupy I. Piłkarze MKS Władysławowo na mecz kontrolny wybrali się do Trójmiasta, by zmierzyć się z Sopocką Akademią Piłkarską, na co dzień rywalizującą w rozgrywkach B-klasy.

Niech nikogo nie zmyli ta różnica w ligowej hierarchii. SAP jesienią nie miała sobie równych i jako jedyna ekipa w kampanii wygrała wszystkie z 11 spotkań, tracąc zaledwie przy tym trzy bramki.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Mocni i młodzi sopocianie postawili twarde warunki MKS Władysławowo, który na testmecz przybył bez kilku kluczowych graczy. Do Sopotu nie dojechali: Błażej Bonk - jeden z reżyserów gry władysławowskiego teamu i Damian Talaśka - młody ofensywny pomocnik, który jesienią strzelał jak na zawołanie.
Te braki niestety zrobiły swoje...

Sam mecz był bardzo wyrównany. Na sztucznej nawierzchni trudno było odróżnić B-klasowców od piłkarzy grających w okręgówce. Teoretycznie słabsi gospodarze pokazali swoje możliwości strzeleckie w 22 i 30 minucie.

MKS Władysławowo do szatni schodził z dwubramkową stratą, choć mogło być inaczej, bo tuż przed przerwą piłkę po strzale Sebastiana Rybandta obrońca z Sopotu wybił z linii bramkowej.

W drugiej połowie Akademiści szybko podwyższyli na 3:0, a gościom ewidentnie brakowało wykończenia. Czwarty gol dla SAP padł ze spalonego, a mimo to sędzia go uznał. MKS obudził się pod koniec gry. W 77 minucie gola strzelił Przemysław Ronkowski, a w 85. wracający do Władka Arkadiusz Proena.

MKS Władysławowo: Świerczyński Jakub - Pankiewicz Adam, Kleser Krzysztof, Proena Arkadiusz, Littwin Daniel (M) - Szymański Przemysław, Grzenkowicz Sebastian (M), Rybandt Sebastian (M), Kwaśnik Marek, Ronkowski Przemysław (M) - TEST. Na zmiany wchodzili: Harus Sergiej, Świerczyński Michał, Lesner Bartłomiej, Smarzyński Filip (M). Trener: Przybylski Sobiesław.

Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego | MKS Władysławowo - GKS Sierakowice 6:0 (2:0):