MKS Władysławowo - Sparta Sycewice 3:2. Horror na początek piłkarskiej wiosny 2022 na boisku w Cetniewie | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Horror swoim fanom zafundowali piłkarze MKS Władysławowo, którzy na początek piłkarskiej wiosny 2022 podejmowali beniaminka Spartę Sycewice. Po 17 minutach od gwizdka 4-ligowcy na boisku COS Cetniewo przegrywali dwoma golami. - Od 0:2 do zwycięstwa! Brawo zespół - podsumowali mecz w klubie.

Meczem MKS Władysławowo - Sparta Sycewice na terenie COS Cetniewo wznowione zostały u nas pomorskie rozgrywki sezonu 2021/2022. Podopieczni trenera Michała Smarzyńskiego podejmowali beniaminka 4 ligi.

Spotkanie zespołów z dołu tabeli obfitowało w emocje i bramki. Niestety dla ekipy z Władysławowa, także w jedną czerwoną kartkę.

W MKS-ie z nadzieją czekano na to spotkanie, bo - jak podkreślano - piłkarze z Władysławowa solidnie przepracowali zimę. I zgodnie z tym zamysłem to gospodarze zaczęli prowadzić grę, jednak to gościom udało się strzelić dwie szybkie bramki (4 i 17 minuta). Przed wyższą porażką MKS ratuje Piotr Miotk, broniąc w sytuacji sam na sam.

Po niej Kacper Dawidowski posłał piłkę do Dominika Klechy, który zdobył bramkę kontaktową, choć kilka minut później zmarnował cenną remisową sytuację.

Po wznowieniu gry MKS Władysławowo rzuca się do walki, ale pudłują kolejno Arkadiusz Proena i Krzysztof Kleser.

MKS Władysławowo jesień 2020 kończy w Sopocie zwycięstwem z ...

- Nie odpuszczamy, kolejnych sytuacji nie wykorzystują ponownie Klecha i Proena a także w zamieszaniu podbramkowym Dawidowski - relacjonują na klubowym fanpejdżu MKS-u.

Sparta Sycwice też marnuje szanse, ale jej boiskowa sytuacja poprawia się, bo za drugą żółtą kartkę szeregi MKS Władysławowo musi opuścić Adam Pankiewicz.

Ekipa Michała Smarzyńskiego przypuszcza kolejne ataki, ale nie udaje się ich zakończyć bramką. Dopiero kwadrans przed regulaminowym zakończeniem meczu trafia Arkadiusz Proena i wyrównuje na 2:2.

Podział punktów nie zadowala żadnej z drużyn, więc na murawie COS Cetniewo MKS Władysławowo i Sparta Sycewice wymieniają ciosy. W ich ferworze w polu karnym zostaje sfaulowany Kacper Dawidowski, a sędzia odgwizduje jedenastkę.

Dominik Klecha się nie myli i cenne trzy punkty zostają na koncie MKS Władysławowo.

- Brawo za walkę do końca. Widać, że pot wylany w okresie przygotowawczym nie poszedł na marne! - podsumowują w klubie.