Mundurowi z puckiej komendy odwiedzili szkołę w Łebczu: lekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
KPP w Pucku
Pod koniec roku szkolnego, jeszcze przed wakacjami 2021, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotkali się z dziećmi ze szkoły w Łebczu, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze.

Funkcjonariusze z puckiej komendy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Łebczu. Głównym tematem rozmowy z dziećmi było ich bezpieczeństwo podczas wakacji.

- Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, na które mogą czasem nieświadomie napotkać w czasie trwających wakacji - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Prowadzący spotkanie przypominali dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych.

Mundurowi apelowali także, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach.

- Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Mali słuchacze dowiedzieli się także jak należy bezpiecznie postępować kiedy zostają sami w domu.

Na koniec policjanci przekazali pilnym słuchaczom zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach, a dzieci zadawały różnego rodzaju pytania udowadniając tym samym duże zainteresowanie poruszanych tematów.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Wideo

Dodaj ogłoszenie