Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann, UKS Zatoka 95 Puck w finale Mistrzostw Polski | ZDJĘCIA

Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann, Zatoka 95 Puck
Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann, Zatoka 95 Puck Sławek Gojka
Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann (UKS Zatoka 95 Puck ) w finale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Podopieczne trenera Sławomira Gojki w Iławie w Półfinale Mistrzostw Polski wywalczyły świetne drugie miejsce.

Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann święcą sportowy sukces. Młodziczki z UKS Zatoka 95 Puck wyjechały do Iławy, gdzie walczyły w Półfinałach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Razem z nimi pojechały też dwie inne puckie pary siatkarskie - podopieczne trenera Sławomira Gojki.

Po pierwszym dniu odpadła para Wiktoria Sztamborska/Natalia Adrjan, która przegrała dwa pierwsze spotkania.

Druga para Agata Płóciennik/Paulina Sonnberg wygrały dwa pierwsze spotkania z WTS Włocławek 2:0 i SMS Ostróda 2:0 w rezultacie awansując do ćwierćfinału. A tu dziewczyny spotkały się z faworytkami zawodów ze Zryw-Volley Iława.
- Mimo ogromnej ambicji przegrały 0:2 - relacjonuje Sławomir Gojka, trener UKS Zatoka 95 Puck. - W kolejnym spotkaniu po emocjonującym meczu przegrały z parą z Olsztyna i odpadły z dalszych rozgrywek.

Najlepiej poszło parze Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann, które wygrały cztery kolejne spotkania 2:0 z SMS Ostróda, Olsztyn I i Olsztynem II i w półfinale ponownie z Olsztynem I 2:0. Dziewczyny przegrały dopiero w finale z gospodyniami turnieju Zryw-Volley Iława 0:2 zajmując ostatecznie 2 miejsce.
- Tym samym awansowały do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 26-28 lipca - z dumą przyznaje Sławomir Gojka.

W finale mistrzostw Polski siatkówki plażowej młodziczek wystąpi 16 najlepszych par w Polsce.

Przypomnijmy, że przed siatkarskimi półfinałami w Iławie Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann wywalczyły brązowe medale na turnieju Nadziei Olimpijskich w siatkówce plażowej, który odbywał się w Mysłowicach. Koło Katowic dziewczęta z Pucka okazały się trzecią drużyna wśród 32 najlepszych par w Polsce w kategorii młodziczek.