Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odpowiedzialność karna nieletnich: lekcja z policjantami w szkole w Mrzezinie | Nadmorska Kronika Policyjna

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotykają się z uczniami w szkołach na terenie powiatu puckiego w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Funkcjonariusze rozmawiają m.in. o problemach związanych z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów w szkole w Mrzezinie. Przeprowadzone spotkanie było również okazją do omówienia aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw bieżącym problemom, z jakimi borykają się uczniowie i nauczyciele, policjanci z puckiej komendy wspólnie ze szkołami ustalają formy zajęć profilaktycznych.

- Podczas prowadzonych zajęć w szkole w Mrzezinie policjanci uświadamiali młodym osobom, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami prawnymi pojawiającymi się w postępowaniu w sprawach nieletnich. Stróże prawa omówili wybrane przestępstwa, które najczęściej są popełniane przez osoby małoletnie.

Mundurowi wskazali również, jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania.

ZOBACZ TEŻ: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: powiat pucki. Mundurowi zachęcają do korzystania z tej formy zgłoszeń

Spotkanie z młodzieżą w Mrzezinie mundurowi wykorzystali również do zapoznania ich z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, pokazując, jak łatwo, a zarazem efektywnie, można przyczynić się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa w okolicy.

- W trakcie rozmów stróże prawa opowiadali jakiego rodzaju zagrożenia mogą być sygnalizowane przez młodzież oraz tłumaczyli, jak są one kwalifikowane w świetle obowiązującego prawa - wylicza oficer prasowy KPP w Pucku. - Mundurowi zapoznali słuchaczy z procesem weryfikacji i realizacji czynności związanych ze zgłoszonymi na terenie powiatu puckiego punktami.

ZOBACZ TEŻ:
Pomóż osobom bezdomnym: teraz można zaznaczyć ich obecność na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, czy w pobliżu miejsca zamieszkania, ale także w innych jego sferach. Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa, pozwoli puckiej policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji.

Chcesz podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto