Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odpowiedzialność karna nieletnich: to temat, jaki puccy policjanci poruszyli z uczniami szkoły w Pucku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w szkołach w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Funkcjonariusze poruszają problematykę demoralizacji, przestępczości nieletnich i cyberzagrożeń. Tym razem spotkanie w puckiej szkole poruszyło także tematy praktycznych i prawnych aspektów zagadnień handlu ludźmi oraz zwalczania i zapobiegania temu zjawisku. Uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się, na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do szeregów policji, jak wygląda praca oraz ścieżka awansu.

Podczas edukacyjnej wizyty w jednej z puckich szkół średnich, policjanci z puckiej komendy uświadamiali młodym osobom, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami prawnymi pojawiającymi się w postępowaniu w sprawach nieletnich.

- Zwracano uczniom także uwagę na to, jakie konsekwencje może ponieść osoba, popełnia przestępstwa również za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy smsów - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Każde spotkanie prowadzone przez stróży prawa ma uzmysłowić uczniom, czym jest przemoc, cyberprzemoc, inne czyny zabronione oraz czym jest demoralizacja.

ZOBACZ TEŻ: Kraksa na ul. Wejherowskiej w Pucku: bez uszczerbku na zdrowiu, ale ze słonym mandatem

Policjanci wytłumaczyli młodzieży, jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie; przypomnieli kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych oraz omówili skutki, jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w internecie oraz przypomnieli, że nikt nie jest w sieci anonimowy. Omówili konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania, oraz zaznajomili uczestników z praktycznymi i prawnymi aspektami zagadnienia handlu ludźmi, oraz zwalczania i zapobiegania temu zjawisku.

- Policjanci odpowiadali na szereg pytań dotyczących informacji dla kandydatów do służby - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Zainteresowani pracą w policji mogli również otrzymać informacje, jakie wymagania należy spełnić i jaką przejść procedurę kwalifikacyjną, aby móc podjąć służbę.

Służbę w policji może pełnić obywatel Polski:

  • o nieposzlakowanej opinii,
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować,
  • daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Szybki kontakt z zespołem do spraw doboru do policji

Telefon: poniedziałek - piątek w godz. od 8:00 do 15:30 tel. 723 695 574 lub tel. 607 235 276 oraz wtorek w godz. od 8:00 do 17:45: tel. 882 352 993.
Email: [email protected]

Chcesz podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto