Oldboje gminy Puck. Jest srebro na futsalowym turnieju: I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS

Oldboje gminy Puck i MKS Władysławowo na podium I Mistrzostw Województwa Pomorskiego LZS w Lini Gminny Dom Kultury w Lini
Oldboje gminy Puck wywalczyli srebrny medal i tytuł futsalowych wicemistrzów w zawodach rozegranych w Lini (powiat wejherowski). W półfinale I Mistrzostw Województwa Pomorskiego LZS gmina Puck w karnych odesłała kolegów z Władysławowa.

Oldboje gminy Puck święcą piłkarskie triumfy na pomorskich parkietach, nieco gorzej poradzili sobie seniorzy grający pod szyldem MKS Władysławowo. Nasi piłkarze pojechali do Lini (powiat wejherowski), gdzie rozegrano I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w halowej piłce nożnej Weteranów w kategorii + 50 (rocznik 1966 i starsi).
- Zawody wpisywały się w obchody 70-lecia LZS - informują w Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck. - Nad całością czuwał Jan Trofimowicz, pomysłodawca zawodów, dyrektor GDK w Lini i zarazem wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Gdańsku.

I nasi piłkarze wracają z sukcesami.

W Lini zagrało osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy - nasze zespoły Gmina Puck i MKS Władysławowo na tym etapie zostały rozdzielone, pewnie wywalczyły awans i spotkały się w emocjonującym i obfitującym w gole półfinale.
- W regulaminowym czasie gry pomiędzy Gminą Puck a Władysławowem padł remis 1:1. W rzutach karnych Gmina Puck okazała się lepsza i wygrała 4:3 - relacjonują organizatorzy.

MKS Władysławowo ducha walki nie stracił i wziął odwet za półfinałową porażkę z sąsiadami. W meczu o trzecie miejsce oldboje z Władysławowo gładko pokonali Gminę Wejherowo 1:0.

W finale reprezentanci Gminy Puck ulegli nieznacznie zwycięzcy turnieju AP Marco Gol 2:1 zdobywając puchar marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju.

To nie koniec laurów dla oldbojów gminy Puck, bo tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw w Lini trafił do Tomasza Piątka. Ten zawodnik został również nagrodzony medalem 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych.

Skład piłkarskiej reprezentacji gminy Puck: Jerzy Tuchliński, Tomasz Piątek, Kazimierz Szczypior, Andrzej Rathnau, Mieczysław Stromski, Marek Mielewczyk. Skład MKS Władysławowo: Łukaszewski Alfred (BR), Trypler Kazimierz, Budzisz Marek, Laga Wiesław, Konkel Bartłomiej, Pieper Mieczysław.

Głównymi organizatorami zawodów byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini i miejscowy Urząd Gminy.