Orlen III Mini Mistrzostwa Europy Korab Cup 2019. Juniorzy Korab Puck na podium, kadeci z Pucka i UKS Jastarni bez medalu | ZDJĘCIA

Belgowie wśród kadetów i Chemik Bydgoszcz wśród juniorów - oto zwycięzcy międzynarodowej siatkarskiej imprezy: Orlen III Mini Mistrzostwa Europy Korab Cup 2019. Na podium trafiła także ekipa juniorów Koraba Puck, ich młodsi klubowi koledzy i rówieśnicy z UKS w Jastarni niestety bez medali.

Tegoroczna edycja sztandarowego turnieju organizowanego w Pucku - Korab Cup 2019 - miała bardzo międzynarodową obsadę. Do tradycyjnego składu, którzy tworzyli goście z polskich i wschodnich klubów, dołączyli Belgowie, Włosi oraz Brytyjczycy.

Nad Zatoką Pucką mieli pojawić się też Chińczycy, jednak na przeszkodzie tamtejszej kadrze stanęły problemy graniczne (siatkarze nie dostali pozwoleń).
- Szkoda, ale nie mieliśmy na to żadnego wpływu - komentuje Piotr Kozakiewicz z Koraba Puck. - Ale i bez gości z Azji nasze miasto przez dwa dni żyło siatkówką. Kibice mieli co oglądać, właściciele kwater zabukowane pokoje, a my ręce pełne roboty.

Orlen III Mini Mistrzostwa Europy Korab Cup 2019 rozgrywano w kategoriach juniorów i kadetów. Wśród tych pierwszych podium zdominowały polskie zespoły. Wśród ich młodszych kolegów najlepsza okazała się drużyna z Belgi.

Nasi wywalczyli medal w grupie starszej. Tutaj wygrał Chemik Bydgoszcz, a drugie miejsce to dzieło siatkarzy z UKS SMS Joker Piła: