OSP KSRG Karlikowo wezwani do nietypowego zdarzenia: uratowali kotka, który utknął w studzience kanalizacyjnej. Znaleźli mu też nowy dom

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Nadmorska Kronika Policyjna: w sobotni poranek, 17 lipca 2021 ochotnicy z Karlikowa zostali wezwani do miejscowego zagrożenia w Tyłowie: w studzience kanalizacyjnej utknął malutki kociak. Udał się tam zastęp GBA-Rt, który uratował przerażonego, młodziutkiego kotka z opresji.

Nie codziennie strażacy z powiatu puckiego wzywani są do takich zdarzeń czy "zagrożeń". W wakacje często są to wezwania do usunięcia gniazd os, zagrażających konarów i drzew, nie zapominając o pożarach i wypadkach.

Uratowanie kociaka ze studzienki kanalizacyjnej poruszyło serca ochotników z Karlikowa, którzy mieli nadzieję, że znajdą dla niego kochający dom.

- Obecnie szukamy domu dla kota - mówi prezes OSP KSRG Karlikowo Aleksandra Machalska. - Może ktoś by chciał przygarnąć „Szczęściarza”?

Z OSP KSRG Karlikowo można było skontaktować się w tej sprawie poprzez ich stronę na Facebooku:

Na reakcję miłośników puchatych czworonogów nie trzeba było długo czekać, gdyż już po kilku godzinach kociak, którego strażacy z Karlikowa nazwali Szczęściarzem, znalazł swój nowy dom.

- Bardzo cieszymy się, że udało się znaleźć mu dom! - mówi Aleksandra Machalska. - Szczęściarz może mówić o prawdziwym szczęściu.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie