MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Panie z sołectw Goszczyno, Łętowice i Szary Dwór na balu w Zamku Krokowa. Tak wyglądał Dzień Kobiet w gminie Krokowa

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dzień Kobiet przypada na 8 marca, jednak tym razem panie z sołectw Goszczyno, Łętowice i Szary Dwór w gminie Krokowa w powiecie puckim świętowały w niedzielę, 26 marca. Zmiana terminu nie popsuła solenizantkom humoru, a miejsce (sala w Zamku Krokowa) jedynie dodały rangi i uroku.
Dzień Kobiet przypada na 8 marca, jednak tym razem panie z sołectw Goszczyno, Łętowice i Szary Dwór w gminie Krokowa w powiecie puckim świętowały w niedzielę, 26 marca. Zmiana terminu nie popsuła solenizantkom humoru, a miejsce (sala w Zamku Krokowa) jedynie dodały rangi i uroku. Zbyszek Heft
Dzień Kobiet w gminie Krokowa (w powiecie puckim). Tu nie zapomniano o święcie pań. Mieszkanki sołectw Goszczyno, Łętowice i Szary Dwór spotkały się na wyjątkowym balu w Zamku Krokowa. Wydarzenie uwiecznił na zdjęciach fotograf Zbyszek Heft - zapraszamy do galerii.

Dzień Kobiet w gminie Krokowa w powiecie puckim

Dzień Kobiet to święto uhonorowujące osiągnięcia kobiet oraz walkę o równość płci; obchodzony każdego roku i ma na celu podkreślenie znaczenia kobiet w życiu społecznym, politycznym, kulturowym i gospodarczym. Nie inaczej było i w tym roku (2023).

od 16 lat

Dzień Kobiet przypada na 8 marca, jednak tym razem panie z sołectw Goszczyno, Łętowice i Szary Dwór w gminie Krokowa w powiecie puckim świętowały w niedzielę, 26 marca. Zmiana terminu nie popsuła solenizantkom humoru, a miejsce (sala w Zamku Krokowa) jedynie dodały rangi i uroku.

W wydarzeniu uhonorowującym kobiety w Zamku Krokowa wziął udział także wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki, a także radni gminy.

Dzień Kobiet: jaka jest jego historia?

Historia Dnia Kobiet sięga początków XX wieku, kiedy to kobiety na całym świecie zaczęły domagać się swoich praw, w tym praw wyborczych. Pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, a w 1910 roku został oficjalnie ustanowiony podczas Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Kopenhadze. Od tego czasu Dzień Kobiet stał się symbolem walki kobiet o swoje prawa i równość płci.

ZOBACZ TEŻ: Dzień Kobiet 2022 w Krokowej: mężczyźni rozpieszczali kobiety kwiatami, słodkościami, tańcem i komplementami

Obchody Dnia Kobiet różnią się w zależności od kraju i kultury, ale zawsze mają na celu podkreślenie znaczenia kobiet dla społeczeństwa. W niektórych krajach Dzień Kobiet jest uważany za święto narodowe, podczas gdy w innych jest to bardziej kameralne święto obchodzone w rodzinie i gronie przyjaciół.

ZOBACZ TEŻ: Seniorzy z Krokowej, Lisewa, Jeldzina, Glinek i Sobieńczyc na balu w Zamku Krokowa. Tak się bawią w gminie Krokowa!

W Polsce Dzień Kobiet jest bardzo popularny i obchodzony jest w różny sposób. Najczęściej kobiety otrzymują kwiaty, upominki i życzenia od swoich bliskich oraz kolegów z pracy. W wielu miastach organizowane są też specjalne wydarzenia kulturalne i artystyczne, które mają na celu uhonorowanie kobiet.

Dzień Kobiet ma także swoje drugie oblicze, które podkreśla trudną sytuację kobiet na całym świecie. Pomimo wielu osiągnięć i postępu w dziedzinie równouprawnienia, kobiety nadal borykają się z wieloma problemami, takimi jak dyskryminacja, przemoc czy nierówności w wynagrodzeniach.

Dlatego też Dzień Kobiet jest ważnym momentem, aby przypomnieć o tych problemach i podkreślić konieczność dalszej walki o równość płci. To także czas, aby uhonorować kobiety, które w ciągu ostatnich lat dokonały wielu ważnych rzeczy i zmieniły świat na lepsze.

Trwa głosowanie...

Czy Twoim zdaniem obchody Dnia Kobiet to dobra tradycja?

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto