Piękny mecz w Gliwicach. Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2

Piotr Wiśniewski
Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
W tym meczu nie brakowało niczego. Były bramki, czerwona kartka, emocje do końca i dobre widowisko. Arka po raz drugi w tym sezonie zremisowała z Piastem 2:2, mimo że dwukrotnie gdynianie wychodzili na prowadzenie. Do bramki trafiali tylko dwaj zawodnicy. Łupem podzielili się Wojciech Kędziora oraz Petr Benat. Dla Kędziory był to już trzeci gol wbity Arce w tych rozgrywkach, a szósty w sumie.

PIAST GLIWICE - ARKA RELACJA (MINUTA PO MINUCIE)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TEGO MECZU

Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 - Benat (6), 1:1 - Kędziora (40), 1:2 - Benat (66), 2:2 - Kędziora (85)

Piast: Trela - Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Bodzioch (78' Bzdęga), Podgórski, Zganiacz (38' Cicman), Urban, Pietrzak, Jurado (72' Świątek), Kędziora.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz, Benat, Flis (63' Brodziński), Kuklis, Kowalski, Jarzębowski (87' Kasperkiewicz), Arifović (74' Czoska).

Żółta kartka: Kuklis (Arka).

Czerwona kartka: Kuklis (Arka) (56' - za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Widzów: 7500.

Piast znów doprowadza do remisu. Ponownie w roli głównej Wojciech Kędziora. Kędziora pokonał Szlagę w 85 minucie meczu.

Goool! Arka znów prowadzi. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Petr Benat. Czech w 66 minucie pokonał golkipera gospodarzy strzałem z bliskiej odległości.

Arkowcy grają w osłabieniu! Piotr Kuklis w przeciągu trzech minut dostał dwie żółte kartki i musi opuścić boisko!

1:1. W 40 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Znów Arce dał się we znaki Wojciech Kędziora, który strzałem głową pokonuje Szlagę. Ten zawodnik zdobył również bramkę w Gdyni.

Gol dla Arki!! W 6 minucie Arka obejmuje prowadzenie po precyzyjnym strzale Petra Benata!

Piast: Trela - Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Pietrzak - Bodzioch, Zganiacz, Urban, Podgórski - Fernandez - Kędziora.

Wyjściowy skład Arki: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Arifović - Flis.

W meczu obu zespołów w drugiej kolejce Arka zremisowała z Piastem 2:2. Dla gdynian bramki zdobywali: Janusz Surdykowski (40) i Ensar Arifović (62-karny). Dla gości trafiali: Sławomir Mazurkiewicz (16-sam.), Wojciech Kędziora (23).

Kadra żółto-niebieskich na Gliwice:

bramkarze: Juszczyk, Szlaga

obrońcy: Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Brodziński

pomocnicy: Kowalski, Czoska, Kuklis, Kasperkiewicz, Benat, Radzewicz, Niedziela, Jarzębowski

napastnicy: Słowiński, Flis, Arifović, Surdykowski.

- Podejrzewam, że na meczu z nami pojawi się sporo kibiców i będzie dobra atmosfera do gry. Tesco czy nie Tesco, to pomijając ten fakt fajnie, że powstają nowe obiekty. W pierwszej lidze też chcielibyśmy grać na ładnych obiektach i dobrych murawach. A im więcej fanów tym nam się lepiej gra - mówił Sławomir Mazurkiewicz, kapitan Arki w rozmowie z nami.