Pijany kierowca i wypadek w Kuźnicy: nietrzeźwy nastolatek z Pucka zabrał ojcu klucze od auta | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W niedzielę, 28 marca 2021, około godziny 5:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kuźnicy na ulicy Helskiej. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji we Władysławowie, którzy ustalili, co wydarzyło się tego ranka na Półwyspie Helskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci z Władysławowa ustalili, że za kierownicą rozbitego Mercedesa siedział 16-latek. Z młodocianym kierowcą podróżował jego 16-letni kolega. Obaj okazali się być nietrzeźwi.

- Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że 16- letni mieszkaniec Pucka, kierujący Mercedesem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewa i znak drogowy - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Od kierowcy, jak i jego 16-letniego pasażera w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol.

W związku z tym nastolatkowie zostali poddani badaniu na stan trzeźwości: urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu u młodego kierowcy, natomiast u jego kolegi prawie 0,5 promila.

Policjanci ustalili, że 16-latek zabrał bez wiedzy ojca kluczyki od samochodu.

- Obaj nieletni nie odnieśli żadnych obrażeń - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie, obaj 16-latkowie staną przed sądem dla nieletnich.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie