Piknik ekologiczny na Zielonej Plaży w Pucku: dużo frajdy i super zabawa uczyły nawet najmłodszych jak dbać o środowisko | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W sobotę, 10 lipca 2021 na Zielonej Plaży w Pucku odbył się kolejny już piknik ekologiczny, którego celem było nie tylko dostarczenie ogromu zabawy i aktywnego spędzania czasu, ale tez edukacja związana z dbaniem o środowisko. Dzieci, młodzież oraz dorośli chętnie brali udział w przygotowanych zabawach i konkursach.

Piknik ekologiczny na Zielonej Plaży w Pucku został zorganizowany przez Urząd Miasta Puck we współpracy z grupą eventową Czarny Rycerz. Uczestnicy mogli sprawdzić i poszerzyć swoje wiadomości z zakresu prawidłowej segregacji odpadów, walki ze smogiem, zdrowego trybu życia oraz ochroną środowiska.

Dzieci chętnie próbowały swoich sił w zawodach ekologicznych gokartów, gdzie liczyła się nie tylko sprawność i szybkość, ale także dobrze wykonane zadanie podczas wyścigu, którym była prawidłowa segregacja odpadów.

Dostępne były także stoiska, gdzie można było wykonać zabawkę z domowych odpadów lub pograć w najróżniejsze, edukacyjne gry planszowe.

Piknik ekologiczny na Zielonej Plaży w Pucku: dużo frajdy i ...

- Przeprowadzono interaktywne zajęcia przedstawiające w sposób przystępny dla dzieci i dorosłych zagadnienia związane z termoizolacją domów, wymianą „kopciuchów” na ekologiczne źródła ciepła, fotowoltaiką - komentują w Urzędzie Miasta Puck. - Oraz innymi, alternatywnymi źródłami energii, systemami zbierania deszczówki i oszczędności wody, ogródkiem ekologicznym przyjaznym dla owadów.

Do ekologicznego pikniku na Zielonej Plaży w Pucku włączyła się Pucka Gospodarka Komunalna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, Komenda Powiatowa Policji w Pucku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, które także przygotowały swoje stanowiska wraz z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie