Piktel, Czajka i Fikus ze złotem: UKS Bliza Władysławowo na turniejach w Miastku i Gdyni | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Świetna końcówka sportowego roku 2020 w wykonaniu badmintonistów z powiatu puckiego: ekipa UKS Bliza Władysławowo z turniejów w Miastku i Gdyni przywiozła złoto, srebro i brąz!

Z turnieju na turniej zawodnicy badmintona UKS Bliza Władysławowo przemierzają kraj i odnoszą sukcesy w rywalizacji krajowej oraz ogólnopolskiej. W sobotę, 21 listopada 2020 badmintoniści z powiatu puckiego zagrali w Miastku w kategoriach junior młodszy, młodzik, młodzik młodszy i wszyscy wrócili z medalami.

Julia PIKTEL złoty w deblu i srebrny w singlu; Paweł OERZIG srebrny w mikście i brązowy w singlu; Marta CZAJKA srebrny w mikście z Adamem FIKUSEM i srebrny w deblu.

- Adam dodatkowo wywalczył brąz w singlu - relacjonuje trener Zbigniew Czajka.

Tydzień później, w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych - Otwartych Mistrzostwach Gdyni, bilans medalowy powiększył się znacznie.

- Co jest tym cenniejsze, gdyż nad polskie morze zjechali się zawodnicy z bardzo odległych rejonów kraju, takich jak Olsztyn, Pabianice, Warszawa, a nawet Lublin - wylicza szkoleniowiec UKS Bliza Władysławowo. - Nie zabrakło oczywiście reprezentantów klubów naszego województwa, ale też zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, z którymi nasi zawodnicy toczą pojedynki częściej.

Z tym większą satysfakcją odnotować trzeba osiągnięcia, do których przyczynili się: Marta Czajka i Adam Fikus – złoto w mikście, Julia Piktel i Mateusz Oberzig srebro w mikście.

W grach singlowych brązowe medale zdobyli: Marta Czajka, Julia Piktel, Mateusz Oberzig i Igor Kowalski.

Ponadto w grach podwójnych, wspólnie z zawodnikami innych klubów: Marta Czajka srebro w deblu, Julia Piktel srebro w deblu, Adam Fikus brąz w deblu, Maciej Sztubiński - brąz w mikście.

- Starty w turniejach to nie tylko gra o medale, ale przede wszystkim o miejsce w klasyfikacji ogólnej – przypomina szkoleniowiec.

Ambicje zawodników Blizy Władysławowo sięgają co najmniej pierwszej dziesiątki. To wielkie wyzwanie, ale nie poddajemy się. Każde miejsce poniżej dwudziestego jest dużym osiągnięciem.

W minionym sezonie udało się to Pawłowi Oberzigowi i Mariannie Konkel.

- Obecny dorobek w tych kategoriach jest wysoce obiecujący - ocenia trener klubu sportowego z Władysławowa.

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie