Piotr Patalas - wicemistrz Polski

Janusz Nowicki
WŁADYSŁAWOWO. Piotr Patalas z UKS Bliza Władysławowo zdobył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 1000 m młodzików. Startując podczas mistrzostw Polski w Świeciu zajął drugą lokatę tuż za Pawłem Polechońskim, ...

WŁADYSŁAWOWO. Piotr Patalas z UKS Bliza Władysławowo zdobył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 1000 m młodzików. Startując podczas mistrzostw Polski w Świeciu zajął drugą lokatę tuż za Pawłem Polechońskim, reprezentantem Polski.
Podczas mistrzostw, zwanych też zamiennie Małym Memoriałem im. Janusza Kusocińskiego, na dystansie 1000 m w dwóch turach wystartowało 26 zawodników. Wszyscy oni musieli przejść wcześniej eliminacje wojewódzkie i makroregionalne.
- Wszyscy przeżywaliśmy stres - opowiada Piotr Patalas. - Trudno było nawet z kimś normalnie pogadać.
Zawodnik Blizy wykonał założony cel. Trener wyznaczył mu zajęcie minimum szóstego miejsca, a on sam widział miejsce na podium. Przez cały bieg młody władysławowianin biegł na drugiej pozycji, mając w swoim zasięgu prowadzącego Polechońskiego. Nasz zawodnik próbował zaatakować na ostatnim wirażu, ale doświadczony biegacz nie dał sobie odebrać zwycięstwa.
- Mam nadzieję, że ten wynik zaowocuje powołaniem Piotrka do kadry narodowej i na mityngi ogólnopolskie - mówi Piotr Oberzig, trener wicemistrza Polski.
To był ostatni start Piotra Patalasa wśród młodzików. Od przyszłego roku będzie się zmagał w kategorii juniora młodszego. Konieczna więc będzie zmiana dystansu, gdyż w juniorach nie ma już 1000 m. Do wyboru pozostanie 800 lub 1500 m.