PMKS Rybak Władysławowo na ME. Marcin Lange i Paweł Hadas na podium, czyli dwa razy brąz

PMKS Rybak Władysławowo na ME w Hiszpanii. Paweł Hadas na podium
PMKS Rybak Władysławowo na ME w Hiszpanii. Paweł Hadas na podium Augustyn Hadas
Świetne, sportowe wieści z hiszpańskiej La Mangi. Marcin Lange i Paweł Hadas, dwaj zawodnicy naszego PMKS Rybak Władysławowo wracają z dwoma medalami z Mistrzostw Europy juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc.

Skromnie, bo zaledwie w dwuosobowej delegacji na Półwysep Iberyjski wybrali się zawodnicy PMKS Rybak Władysławowo, czyli naszych pasjonatów wyciskania sztangi. Niewielka reprezentacja z powiatu puckiego pokazała się jednak ze świetnej strony.
- Na gościnnej hiszpańskiej ziemi, w miejscowości La Manga u wybrzeży Morza Śródziemnego, rozgrywane zostały Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc - mówi Augustyn Hadas z Parafialnego Młodzieżowego Klubu Sportowego Rybak Władysławowo. - My reprezentowaliśmy tam Polskę.

Do Hiszpanii pojechało dwóch zawodników Rybaka Władysławowo, którzy - jak podkreślają w klubie - niezmiennie przynoszą trenerom wiele sportowej radości. To junior Marcin Lange i senior Paweł Hadas. I obaj wrócili z medalami - brązowymi.

Marcin Lange w kategorii juniorów do 23 lat w wadze do 93,0 kg trzecie miejsce wywalczył podnosząc ciężar o wadze 190,0 kg. Tu wygrał Ukrainiec Artur Zalotov, a drugi był Szwed Conrad Hansson.

Taki sam krążek to efekt startu w seniorach w wadze do 66,0 kg, który zaliczył Paweł Hadas. Tu zaczęło się świetnie od pewnego zaliczenia ciężaru 160,0 kg a potem wywiązała się walka o drugie miejsce z reprezentantem Rosji Romanem Bakhshievem (ostatecznie wygrał Yan Urusov).

Srebrny medal byłby nasz, lecz atak Pawła Hadasa (siłacz z Rybaka waży 61,7 kg, a rywale byli ciężsi o ponad 4 kg) na ciężar 185, 0 kg był minimalnie nieudany.
Ale brąz cieszy.
- Jest to pierwszy medal zdobyty przez zawodnika naszego klubu na zawodach seniorów w mistrzostwach tej rangi - podkreśla Augustyn Hadas.

Drużynowo w tej kategorii panów zajęliśmy (startował jeszcze Łukasz Jędrysiak) 5. miejsce na 10 sklasyfikowanych teamów.

Zawodnicy i trenerzy PMKS Rybak nie mogą spocząć na laurach, bo przed nimi kolejne starty na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym, które odbędą się pod koniec miesiąca w Chorzowie.

PMKS Rybak Władysławowo: trening przed zawodami: