PMKS Rybak Władysławowo: worek medali na Mistrzostwach Polski w Chorzowie | ZDJĘCIA, WIDEO

PMKS Rybak Władysławowo: worek medali na Mistrzostwach Polski w Chorzowie
PMKS Rybak Władysławowo: worek medali na Mistrzostwach Polski w Chorzowie Augustyn Hadas/PMKS Rybak Władysławowo
Dziewięć krążków i świetne wyniki juniorów Alberta Ruty i Aleksandry Kornak - tak z Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym wraca reprezentacja PMKS Rybak Władysławowo. - To udana końcówka sezonu - ocenia trener Augustyn Hadas.

Bardzo udanie zakończyli starty ciężarowcy PMKS Rybak Władysławowo, którzy rywalizowali na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym.
- W Chorzowie zawodnicy Rybaka zdobyli aż 9 medali we wszystkich barwach - podkreśla Augustyn Hadas, trener sekcji.

Świetnie spisały się dziewczęta. Tytuł mistrzowski w kategorii juniorek do 16 lat wywalczyła - w wadze do 57,0 kg -
Aleksandra Kornak. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczyła (w wadze do 63,0 kg) Klaudia Pieper. Także ze srebrnym medalem wróciła juniorka starsza Karolina Pionk.

Nie próżnowali również koledzy. Mistrzem i trzykrotnym rekordzistą Polski juniorów do 16 lat został Albert Ruta, który uzyskał wynik 127,5 kg w wadze +105. Natomiast Mariusz Hintzke zwyciężył w kat. juniorów do 23 lat w wadze do 93,0 kg uzyskując 180,0 kg.
- Pozostali nasi zawodnicy zdobyli medale brązowe w kategorii juniorów do 20 lat - mówi trener Augustyn Hadas.

Tu na medalową listę wpisali się: Tomasz Roś w kat. do 74 kg, Patryk Wendt w kat. do 83 kg i Marcin Lange w kat. do 93,0 kg.

Ze srebrnym medalem powrócił z mistrzostw także weteran Rybaka Władysławowo - czyli Marian Piwowarczyk.

W klasyfikacji klubowej PMKS Rybak Władysławowo zdobył wysokie drugie miejsce w kategorii juniorów do lat 20.

Sezon udanych startów zawodników PMKS Rybak Władysławowo zakończy w pierwszych dniach grudnia Albert Ruta, który wystartuje na Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju siłowym.
- Zawody te są eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Świata - przypomina Augustyn Hadas. - Życzymy udanego startu, a pozostałym zawodnikom dalszych wspaniałych sukcesów.