PMKS Rybak z Władysławowa na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie (2022). Mają klubowe pierwsze miejsce!

Piotr Niemkiewicz
Zawodnicy Parafialnego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Rybak” z Władysławowa zaliczyli świetny występ na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie. - W punktacji drużynowej wśród młodzików do 16 lat nasz Klub zajął zdecydowanie pierwsze miejsce - cieszy się Augustyn Hadas.

Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy Parafialnego Młodzieżowego Klubu Sportowego Rybak z Władysławowa, którzy w Będzinie wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

- W punktacji drużynowej wśród młodzików do 16 lat nasz klub zajął zdecydowanie pierwsze miejsce - z zadowoleniem komentuje Augustyn Hadas, trener PMKS Rybak Władysławowo.

Indywidualnie w tej kategorii wiekowej Mistrzami Polski zostali:

• kat. do 53,0 kg Bartosz Glembin
  • kat. do 66,0 kg Alex Janowicz
  • kat. do 105,0 kg Gracjan Pieper

Podium wywalczyło też dwóch innych siłaczy z Władysławowa. Z tytułem wicemistrza Polski wraca Kajetan Link w kat. do 53,0 kg, a brązowym medalistą został Igor Lasoń w kat. do 93,0 kg.

Juliusz Janowicz (kat. do 74,0 kg) zakończył zawody w Będzinie na 6. miejscu. Najlepszym zawodnikiem _Mistrzostw Polski młodzików do 16 la_t, wg prowadzonej punktacji IPF został Gracjan Pieper, który ustanowił też rekord Polski w tej kategorii wiekowej w wyciskaniu sztangi leżąc, wynikiem 135,5 kg.

- Alex Janowicz i Gracjan Pieper zostali też powołani do szerokiej kadry Polski na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku w Skierniewicach - informuje Augustyn Hadas.

Medale, rekordy i powołania do reprezentacji Polski młodych zawodników cieszą, ale i seniorzy nie mają się czego wstydzić.

PMKS Rybak Władysławowo wraca z dwoma złotymi medalami wśród weteranów.

- W swoich kategoriach wiekowych Mistrzami Polski zostali Marian Piwowarczyk, kat. do 66,0 kg oraz Henryk Hintzke, do 74,0 kg - relacjonuje szkoleniowiec Rybaka Władysławowo.

PMKS Rybak Władysławowo: worek medali na Mistrzostwach Polsk...