Policjanci z Kosakowa st. post. Monika Mularska oraz sierż. Michał Poźniak wyróżnieni przez wójta | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W środę, 5 maja 2021 r. wójt gminy Kosakowo spotkał się z policjantami: st. post. Moniką Mularską oraz sierż. Michałem Poźniakiem, by wręczyć im wyróżnienia i pogratulować postawy podczas pożaru domu jednorodzinnego w Mostach, z którego uratowali mężczyznę.

Policjanci z Kosakowa st. post. Monika Mularska oraz sierż. Michał Poźniak, podczas pożaru w Mostach, jako pierwsi podjęli zdecydowane działania na miejscu zdarzenia. Z domu, który trawił ogień, wyprowadzili 86-latka. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule pt. Tragedia w Mostach (gm. Kosakowo): w wyniku pożaru jedna osoba straciła życie, drugą udało się ocalić.

Wyrazy uznania za wzorową służbę, której celem jest troska o bezpieczeństwo obywateli, przekazał wójt gminy Kosakowo: złożył podziękowania i gratulacje niecodziennej odwagi i męstwa, którymi wykazali się stróże prawa z Kosakowa st. post. Monika Mularska oraz sierż. Michał Poźniak.

- Wielkie gratulacje za przeprowadzoną akcję ratowania ludzkiego życia i dobytku - winszował Marcin Majek. - Cała ofiarna akcja stanowi wzór do naśladowania. Składam serdeczne podziękowania w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy.

Tragedia w Mostach (gm. Kosakowo): w wyniku pożaru jedna oso...

Zachowanie zimnej krwi przez policjantów oraz zgłaszającego spowodowało, że 86-letni mężczyzna nie uległ zaczadzeniu i z całej sytuacji wyszedł bez żadnych obrażeń.

- Gdyby nie ich sprawna i umiejętna interwencja mogłoby dojść do jeszcze większej tragedii - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie