Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Pucka apelują: wiesz, gdzie przebywają bezdomni? Informuj. Zadzwoń lub wpisz adres na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
KPP Puck
Ogrzewalnia w Swarzewie może uratować życie koczującym bezdomnym w powiecie puckim. Tylko wcześniej trzeba ich zlokalizować. Policjanci z Pucka apelują: wiesz, gdzie są bezdomni, to daj znać. Zadzwoń lub skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. - To zajmie minutę, a może uratować życie - mówi Łukasz Brzeziński, rzecznik puckiej policji.

W powiecie puckim okres jesienno - zimowy to czas, gdy policjanci podczas służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą nocować bezdomni.

- Już teraz noce są zimne, a temperatura na zewnątrz spadła poniżej 0 °C, dlatego dzielnicowi sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i altanki - mówi mł. aspirant Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP w Pucku. - Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób. Oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

W czasie interwencji mundurowi z Pucka informują o ogrzewalni w Swarzewie, która od początku grudnia 2021 została uruchomiona na terenie powiatu puckiego.

Ogrzewalnia w powiecie puckim - Dom Rekolekcyjno-Formacyjny pw. Św. Józefa w Swarzewie ul. Ks. Pronobisa 6a. Numer kontaktowy do opiekuna ogrzewalni tel: 722-326-690.

Policjanci mimo swojego zaangażowania, nie są w stanie dotrzeć wszędzie i do wszystkich osób, które nie mają dachu nad głową. Stąd ich prośba o pomoc do nas, mieszkańców powiatu puckiego. Jeśli znasz miejsce, gdzie noce spędzają osoby bezdomne lub potrzebujące opieki, można je wskazać w rozmowie z dzielnicowym.

Jeśli zależy nam na anonimowości, mnożna wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim.

- Zaznaczenie miejsca zajmuje minutę, a jednocześnie spowoduje, że patrole policji będą je kontrolować - przekonuje rzecznik KPP w Pucku. - W ten sposób możecie uratować czyjeś życie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość mieszkańcom powiatu puckiego zgłaszania miejsc, które w ich subiektywnym odczuciu negatywnie wpływają na bezpieczeństwo.

- Należy przy tym pamiętać, że narzędzie, choć niezwykle pomocne, nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji policji - przypomina mł. aspirant Łukasz Brzeziński. - Spowoduje natomiast, że funkcjonariusze będą częściej pojawiać się w miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim. Jak ...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto