Policjanci z puckiej komendy ostrzegają: przekraczasz prędkość? Licz się z konsekwencjami | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
st. sierż. Ewa Bresińska
- Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie zatrzymane na 3 miesiące bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta - przypominają w KPP w Pucku.

- Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, która pochłania dziesiątki istnień ludzkich - uświadamiają mundurowi z puckiej komendy. - Poprawiająca się infrastruktura zachęca do szybszej i bardziej komfortowej jazdy. Niestety, wielu kierujących nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, podejmują ryzykowne, brawurowe i nieprzemyślane decyzje, co skutkuje coraz większą ilością zdarzeń drogowych.

By wyeliminować z ruchu piratów drogowych, już pięć lat temu (18 maja 2015 r.) weszły w życie przepisy drogowe dla kierowców, w tym utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjant dokonujący kontroli drogowej, w przypadku przekroczenia przez kierowcę dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzyma prawo jazdy na 3 miesiące.

- Po zatrzymaniu blankietu funkcjonariusz wystawi pokwitowanie, które uprawnia do kierowania pojazdem przez 24 godziny od chwili jego zatrzymania - mówi st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jest też przepis, dla nagminnie łamiących zakazy prowadzenia, bo jeżeli kierowca zdecyduje się ponownie wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

- Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikiem, a tym samym na reakcję kierującego - mówi st. sierż. Ewa Bresińska. - Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie