Policjanci z puckiej komendy z wizytą u uczniów Szkoły Podstawowej w Leśniewie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W połowie maja 2021 policjanci z Pucka spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Funkcjonariusze poruszyli m.in. zasady jak należy się zachować gdy, nieznajomy puka do drzwi.

Policjanci z puckiej komendy regularnie spotykają się z dziećmi ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu puckiego. Tym razem dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przeprowadził zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Leśniewie: funkcjonariusz opowiadał najmłodszym o codziennej służbie dzielnicowego, oraz jego roli w społeczeństwie.

- W dalszej części spotkania policjanci uprzedzali przed nieznanymi osobami, które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub pokazać coś, co dziecko lubi - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzieci dowiedziały się co robić w takich sytuacjach, co powiedzieć, jak odmówić i dlaczego to jest takie ważne i co dziecku zagraża.

Puccy mundurowi ostrzegali dzieci, że ktoś miły także może mieć złe zamiary: uczyli, jak rozmawiać z nieznajomym i przekazali dzieciom wiele cennych rad jak należy postąpić w różnych kontaktach z osobą nieznajomą.

- Tłumaczyli, że nie wolno iść na spacer z kimś nieznajomym i wsiadać do jego samochodu i uświadamiali, że o takich sytuacjach zawsze należy mówić rodzicom, a gdy poczują się zagrożone należy krzyczeć - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Policjanci wskazali, aby za każdym razem, gdy dziecko zostaje same w domu nie otwierało drzwi nikomu obcemu choćby to była osoba, która swoim wyglądem może zbudzać zaufanie.

Spotkanie puckich policjantów z młodymi ludźmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie uczestnicy spotkania, w ramach powtórki, chętnie odpowiadali na zadawane pytania - tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie