Policyjna Wakacyjna Akcja "Plaża": mundurowi na plażach we Władysławowie i Chłapowie | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W piątek, 23 lipca 2021 funkcjonariusze powiatu puckiego po raz kolejny przeprowadzili Wakacyjną Akcję „Plaża” - tym razem we Władysławowie oraz Chłapowie. - Prowadzone działania ukierunkowane są przede wszystkim na przypominaniu o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz na zapobieganie zaginięciom najmłodszych - informują w puckiej komendzie.

Podczas Wakacyjnej Akcji „Plaża” we Władysławowie i Chłapowie, policjanci pouczali jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi, funkcjonariusze na rowerach i quadzie, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz przewodnik psa służbowego przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu.

- W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, puccy policjanci przygotowali i rozdawali ulotki „_mamo, tato nie zgub mnie_”, przekazując przy okazji kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zagubić swoich pociech
- mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Rodzicom i opiekunom przypomniano, iż wakacje nie zwalniają ich z odpowiedzialności i nie można nawet na chwilę stracić z oczu swoich dzieci, szczególnie w takich zatłoczonych miejscach jak plaże, deptaki czy centra handlowe.

Rodzicu - nie zostawiaj dziecka samego! Chwila nieuwagi może mieć nieodwracalne skutki!

W ramach akcji mundurowi rozdawali najmłodszym opaski-identyfikatory, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje pomagające w przypadku zagubienia dziecka.

- Kolejna tegoroczna Wakacyjna Akcja „Plaża” za nami - podsumowuje sierż. Monika Mularska. - Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Policyjna Wakacyjna Akcja "Plaża": mundurowi na plażach we W...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie