Policyjne działania "Prędkość" w powiecie puckim: dwóch kierowców przyłapano na jeździe po spożyciu alkoholu | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku w ramach działań „Prędkość” zwrócili szczególną uwagę na kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości. Cykliczne, wzmożone kontrole mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Prędkość". Miały one miejsce na drogach powiatu puckiego w czwartek, 30 września 2021.

- Funkcjonariusze egzekwowali stosowanie się do ograniczeń prędkości, jednak zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Najwięcej patroli pojawiło się w miejscach, gdzie mundurowi odnotowują przekroczenia prędkości oraz gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają policjantom takie sygnały.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ukarali mandatami 15 kierujących.

- Mundurowi ujawnili 13 przypadków przekroczenia prędkości, doszło do nich w rejonach przejść dla pieszych - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - W czasie działań ujawniono także dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu, a ponadto zatrzymano cztery dowody rejestracyjne.

Jak informują policjanci, prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

- Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym - ostrzegają w KPP w Pucku. - Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Mundurowi przypominają, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie