Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pomysłowa akcja: 100 l na 100-lecie zaślubin Polski z morzem. Krwiodawcy z powiatu puckiego, w ramach akcji, uzbierali ponad 120 l | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W roku 2020 oficjalnie nazwanym rokiem zaślubin Polski z morzem w Pucku, podczas akcji mobilnego poboru krwi na Starym Rynku w Pucku, 15 maja 2020, burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska podsumowała pomysłową akcję "100 litrów na 100-lecie zaślubin Polski z morzem".

W piątek, 15 maja 2020, podczas mobilnego poboru krwi na Starym Rynku w Pucku, udało się zebrać 13,050 l płynu ratującego życie.

- Na dzisiejszą akcję poboru krwi stawiły się 33 osoby, z czego 29 podzieliło się krwią - relacjonuje Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku. - Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy zechcieli podzielić się tym bezcennym darem w tak trudnym dla wszystkich momencie.

Akcja mobilnego poboru krwi na Starym Rynku w Pucku była świetną okazją, by podsumować działania związane z zebraniem 100 litrów krwi na 100-lecie zaślubin Polski z morzem. Burmistrz Pucka nie tylko dziękowała prezesom klubów HDK z ziemi puckiej za organizację poborów, ale też podziękowała krwiodawcom powiatu puckiego za zaangażowanie w ideę honorowego krwiodawstwa.

- Wielkie podziękowania dla wszystkich krwiodawców ziemi puckiej za podzielenie się swoim skarbem - mówiła Hanna Pruchniewska. - Szczególne podziękowania należą się dla organizatorów wydarzenia: Kaszubskiego Klubu HDK PCK w Połchowie, Klubu HDK Służb Mundurowych Powiatu Puckiego, Klubu HDK w Pucku, Kosakowskiego Klubu HDK oraz Miejskiego Klubu HDK PCK we Władysławowie.

Prezes Kaszubskiego Klubu HDK PCK w Połchowie w styczniu 2020, czyli na samym początku akcji, przewidywał, iż cel uda się osiągnąć już w połowie marca 2020. Niestety, epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany również krwiodawcom, gdyż akcje mobilnego poboru krwi zostały na dłuższy czas wstrzymane. Wznowione zostały dopiero na początku maja 2020. Jednak, jak mówi stare przysłowie "co się odwlecze, to nie uciecze", bo nasi dawcy chętnie i licznie stawili się na poborach, a w sumie uzbierali nie 100, a ponad 120 l krwi w szczytnym celu.

- Dzisiaj zakończyliśmy akcję "100 litrów krwi na 100-lecie zaślubin Polski z morzem" - powiedział Marcin Sikora, prezes Kaszubskiego Klubu HDK PCK w Połchowie, współpomysłodawca i współorganizator akcji. - W sumie kluby HDK powiatu puckiego zebrały ponad 120 litrów krwi.

Wszystko dzięki mieszkańcom powiatu puckiego, którzy nie tylko chętnie, ale i licznie stawiali się na organizowanych przez kluby mobilnych poborach krwi.

- Klub HDK w Pucku również bardzo serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom, którzy w tym okresie dzielili się cząstką siebie - powiedział prezes klubu Leszek Bryja. - Dziękujemy również wszystkim klubom powiatu puckiego za współpracę i zaangażowanie.

Do podziękowań włączyli się także: prezes Kosakowskiego Klubu HDK Andrzej Śliwiński i zastępca prezesa Miejskiego Klubu HDK PCK we Władysławowie Jolanta Pukownik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto