Pożar szkoły w Dębogórzu: szybka akcja strażaków z Kosakowa ugasiła ogień | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Do groźnego w potencjalnych skutkach pożaru w Dębogórzu doszło w środę, 7 lipca 2021. Zapalił się dach szkoły przy ul. Pomorskiej. Na miejscu pracowali nie tylko strażacy z powiatu puckiego, lecz także z wejherowskiego.

Wezwanie do pożaru przy. ul. Pomorskiej w Dębogórzu wpłynęło do służb ratunkowych około godz. 15:28.

- Zostaliśmy poinformowani, iż pali się drewniany dach na szkole - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. - Na miejsce natychmiast wyruszyły zastępy: JRG Puck, JRG Rumia, OSP Kosakowo oraz WSP Dębogórze.

Pożar był potencjalnie bardzo groźny, gdyż w budynku szkoły znajdowały się dzieci, na szczęście zostały ewakuowane jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

- Wzorowo przeprowadzone działania przez druhów z Kosakowa w pierwszej fazie sprawiły, że pożar szybko został ugaszony - komentują w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. - Z budynku przed przybyciem jednostek zostały ewakuowane dzieci. Nikomu nic się nie stało.

Pożar szkoły w Dębogórzu: szybka akcja strażaków z Kosakowa ...

998 = 112. Od 15 czerwca 2021 roku w powiecie puckim dzwoniąc pod numer 998 Państwowej Straży Pożarnej usłyszymy komunikat: "Numer alarmowy 112, proszę czekać na zgłoszenie się operatora". Województwo pomorskie, podobnie jak i inne regiony, realizuje program przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie