Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puccy policjanci uratowali życie kobiety w Anglii. Jak? Szybka reakcja i międzynarodowa współpraca | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dzięki sprawnej reakcji dyżurnych puckiej policji udało się zapobiec tragedii. Funkcjonariusze otrzymali informację od psychologa, że jedna z pacjentek przebywająca na terenie Anglii chce popełnić samobójstwo. Mundurowi rozpoczęli walkę z czasem o życie kobiety. I udało się!

Na początku kwietnia 2022 r. do operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła psycholog, która poinformowała puckich dyżurnych o tym, że jedna z jej pacjentek, która przebywa na terenie Anglii, napisała do niej wiadomość, w treści której zawiadomiła ją, iż chce odebrać sobie życie.

- Rozpoczęła się walka z czasem, aby ocalić ludzkie życie. Jeden z dyżurnych prowadził rozmowę ze zgłaszającą, ustalając jak najwięcej szczegółów dotyczących zgłoszenia. W tym czasie drugi z oficerów nawiązał pilny kontakt z dyżurnym Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji w Warszawie przekazując wszelkie dane wskazujące lokalizację kobiety - tłumaczy mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Pomimo setek kilometrów przekaz informacji był błyskawiczny i precyzyjny, dzięki czemu angielscy policjanci pojawili się na miejscu, aby zapobiec tragedii.

Ratunek przyszedł na czas, 38-letnia kobieta trafiła pod fachową opiekę lekarską i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- Tego typu zgłoszenia nie zdarzają się często, ale policjanci doskonale przygotowani są do udzielania pomocy w każdych warunkach - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzięki profesjonalizmowi i natychmiastowemu zaangażowaniu asp. szt. Pawła Peplińskiego oraz asp. szt. Artura Drzeżdzon nie doszło do tragedii. Pomoc przyszła na czas i 38-latka trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów.

Policjanci przypominają:

- Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc - apelują w puckiej komendzie. - Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

Masz myśli samobójcze? Tu uzyskasz pomoc

Jeśli masz silne myśli samobójcze, zgłoś się do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.

Masz kryzys? Zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 2222, lub porozmawiaj na czacie - www.liniawsparcia.pl.
Możesz też uzyskać pomoc dzwoniąc na bezpłatny kryzysowy:

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 - do 22.00) .
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).
  • Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto