Pucczanie wygrywają, nie zachwycają

Krzysztof Miśdzioł
MALBORK. Wyjazdowe zwycięstwo nad Technikiem Malbork pozwoliło siatkarzom Koraba Puck wrócić do ścisłej czołówki ligi juniorów województwa pomorskiego.

MALBORK. Wyjazdowe zwycięstwo nad Technikiem Malbork pozwoliło siatkarzom Koraba Puck wrócić do ścisłej czołówki ligi juniorów województwa pomorskiego. Mimo zwycięstwa, zawodnicy nie zostawili najlepszego wrażenia na parkiecie.
- W poprzedniej kolejce bardzo chwaliłem chłopców za wspaniałą grę, mimo, że przegraliśmy ze Stoczniowcem Gdańsk. Teraz wygrali, ale nie jestem zadowolony z gry - przyznaje trener juniorów Koraba Piotr Kozakiewicz. - Obie drużyny stworzyły słabe widowisko, może miała na to wpływ brzydka pogoda...
Technik Malbork przegrał z Korabem Puck 1:3 (25:20, 22:25, 12:25, 17:25). Tylko w pierwszym secie gospodarze dotrzymywali kroku podopiecznym Piotra Kozakiewicza.
- Ta odsłona wypadła dla nas fatalnie; policzyłem, że Technik zdobył tylko 6 punktów po własnych akcjach - twierdzi szkoleniowiec pucczan. - Natomiast 19 pkt. straciliśmy psując zagrywkę, źle przyjmując piłkę lub atakując po autach...
Na szczęście w kolejnych odsłonach pojedynku górę wzięło turniejowe obycie siatkarzy Koraba. Nie załamali się i bardzo szybko rozpoczęli odrabianie strat. W trzecim secie wręcz zdeklasowali drużynę z Malborka, zwyciężając 25:12.
Wśród puckich juniorów na swoim normalnym, przyzwoitym poziomie zagrali Marcin Konkel, Daniel Lenc i Piotr Elwart. Reszta zawodników wypadła poniżej oczekiwań.
Mimo nie najlepszej gry, wyjazdowe zwycięstwo Koraba nad Technikiem jest bardzo cenne. Przeciwnik ten nigdy nie leżał pucczanom - rok temu wygrali z nim baraż o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski zaledwie 3:2, po bardzo wyrównanym meczu.