Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puck. 53-letnia kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Tragedii zapobiegli st. asp. Michał Rost i mł.asp. Aleksander Boczyński

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
KPP w Pucku
Dwaj dzielnicowi z Pucka - st. asp. Michał Rost i mł.asp. Aleksander Boczyński - stoczyli dramatyczną walkę z czasem o życie mieszkanki Pucka. - Dzięki udzielonej profesjonalnie pomocy kobieta trafił w ręce ratowników medycznych - mówi mł. asp. Marcin Kloka.

W piątek dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku na nogi postawiło zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 53-letnią kobietę w Pucku.

- Do miejsca zamieszkania kobiety natychmiast zostali skierowani dzielnicowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy byli najbliżej tego adresu - mówi mł. asp. Marcin Kloka, oficer prasowy KPP w Pucku. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze pobiegli do wskazanego mieszkania.

Policjanci zaczęli sukcesywnie przeszukiwać kolejne pomieszczenia i natknęli się na list pożegnalny oraz przygotowany przedmiot do popełnienia samobójstwa.

W trakcie swoich działań st. asp. Michał Rost i mł.asp. Aleksander Boczyński znaleźli też kobietę, która oświadczyła, iż chciała popełnić samobójstwo, gdyż nie widzi sensu dalszego życia.

Zabójstwo w Suchym Dworze (gmina Kosakowo): o zbrodnię podej...

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, a do czasu jej przyjazdu policjanci monitorowali zachowanie kobiety.

Ostatecznie 53-latka trafiła do szpitala, ale policyjna interwencja nie zakończyła się jeszcze, bo trzeba było się zaopiekować psem, który znajdował się w mieszkaniu. Dzielnicowi skontaktowali się z lekarzem weterynarii w Pucku.

- Pracownik weterynarii wykazał się dużą empatią i przygarnął czworonoga. Gdyby nie błyskawicznie podjęta interwencja i zdecydowane działania policjantów, doszłoby do tragedii - mówi oficer prasowy policji w Pucku.

Masz myśli samobójcze? Tu uzyskasz pomoc

Jeśli masz silne myśli samobójcze, zgłoś się do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.

Masz kryzys? Zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 2222, lub porozmawiaj na czacie - www.liniawsparcia.pl.
Możesz też uzyskać pomoc, dzwoniąc na bezpłatny kryzysowy:

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 - do 22.00) .
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).
  • Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto